Dvojdielna kniha Máme dieťa s poruchou sluchu je jediná svojho druhu, ktorá bola na Slovensku vydaná za posledných 10 rokov. Jej unikátnosť spočíva najmä v tom, že spája odborný pohľad pedagógov či lekárov a reálne skúsenosti rodín s dieťaťom s poruchou sluchu.

Publikáciu zostavili 3 autorky, ktoré v nej zúročili dlhoročné skúsenosti z ich odbornej a teoretickej praxe. Silvia Hovorková, Martina Rzymanová a Darina Tarcsiová na nej pracovali viac ako 2 roky. Rodičom odpovedá na množstvo praktických otázok a objasňuje prvé roky v živote nepočujúceho dieťatka. Publikácia vznikla vďaka podpore Nadačného fondu Telekom pri Nadácii Pontis

Pôvodne malo ísť o jednu 200-stranovú knihu, ktorá by bola základným návodom, ako pracovať s dieťatkom s poruchou sluchu. Nakoniec sú knihy dve, každá po 400 strán. Zámerom je podať rodičom komplexnú príručku, vďaka ktorej jednoduchšie vyriešia mnoho situácií, ktoré ich stretnú. V septembri bol vydaný druhý diel knihy. Prvý bude dostupný v prvom štvrťroku 2018.

Nepočujúce dieťa - pomôžme rodičom rozumieť svojim deťom
Chýba ešte 6 478,91 €

Nepočujúce dieťa - pomôžme rodičom rozumieť svojim deťom

NepocujuceDieta.sk

Pre nepočujúce deti je v stávke veľa - ak nikdy nepočuli, bude pre ne skoro nemožné vedieť hovoriť či čítať s porozumením. Celý počujúci svet im ostane zatvorený. Nemusí to tak byť. Pomôžme ich rodičom, aby s nimi vedeli komunikovať a pomôcť im včas.

Kniha okrem iného odpovedá aj na tieto otázky:

  • Ako sa rodičia vyrovnávajú s diagnózou?
  • Čo môžu urobiť, aby minimalizovali dôsledky poruchy sluchu?
  • Čo môžu urobiť, aby ich dieťatko vedelo, že sa mu snažia porozumieť?
  • Prečo čítať s dieťatkom s poruchou sluchu?
  • Ako vidia výchovu ľudia s poruchou sluchu?
  • Ako začať so sluchovou a rečovou výchovou?
  • Posunkovať alebo neposunkovať?

Tlačená verzia:

Získať tlačenú verziu je možné poukázaním daru na Dobrej krajine. Ak darujete aspoň 18,35 eur, Nadácia Pontis vám jeden výtlačok pošle k vám domov. Ak darujte aspoň 15 eur knižku vám pripravia k vyzdvihnutiu v Nadácii Pontis. Každý dar poputuje na podporu nášho občianskeho združenia Nepočujúce dieťa, ktoré sa venuje rodinám s deťmi s poruchami sluchu.

Za túto neoceniteľnú podporu sedečne ďakujeme. Rovnako ďakujeme autorkám a Nadačnému fontu Telekom pri Nadácii Pontis za ich významnú pomoc rodinám detí s poruchou sluchu.

Elektronická verzia:

Druhý diel si môžete bezplatne stiahnuť vo formáte PDF na stránke Nadácie Pontis.