Dvojdielna kniha Máme dieťa s poruchou sluchu je jediná svojho druhu, ktorá bola na Slovensku vydaná za posledných 10 rokov. Jej unikátnosť spočíva najmä v tom, že spája odborný pohľad pedagógov či lekárov a reálne skúsenosti rodín s dieťaťom s poruchou sluchu.

Publikáciu zostavili 3 autorky, ktoré v nej zúročili dlhoročné skúsenosti z ich odbornej a teoretickej praxe. Silvia Hovorková, Martina Rzymanová a Darina Tarcsiová na nej pracovali viac ako 2 roky. Rodičom odpovedá na množstvo praktických otázok a objasňuje prvé roky v živote nepočujúceho dieťatka. Publikácia vznikla vďaka podpore Nadačného fondu Telekom pri Nadácii Pontis

Pôvodne malo ísť o jednu 200-stranovú knihu, ktorá by bola základným návodom, ako pracovať s dieťatkom s poruchou sluchu. Nakoniec sú knihy dve, každá po 400 strán. Zámerom je podať rodičom komplexnú príručku, vďaka ktorej jednoduchšie vyriešia mnoho situácií, ktoré ich stretnú. V septembri bol vydaný druhý diel knihy. Prvý bude dostupný v prvom štvrťroku 2018.

Sprievodca pre rodičov nepočujúcich detí
Chýba ešte 6 825,08 €

Sprievodca pre rodičov nepočujúcich detí

NepocujuceDieta.sk

Pre nepočujúce deti je v stávke veľa - ak nikdy nepočuli, bude pre ne skoro nemožné vedieť hovoriť či čítať s porozumením. Celý počujúci svet im ostane zatvorený. Ich potenciál sa plne neprejaví. Nemusí to tak byť. Pomôžme ich rodičom, aby im vedeli pomôcť včas.

Kniha okrem iného odpovedá aj na tieto otázky:

  • Ako sa rodičia vyrovnávajú s diagnózou?
  • Čo môžu urobiť, aby minimalizovali dôsledky poruchy sluchu?
  • Čo môžu urobiť, aby ich dieťatko vedelo, že sa mu snažia porozumieť?
  • Prečo čítať s dieťatkom s poruchou sluchu?
  • Ako vidia výchovu ľudia s poruchou sluchu?
  • Ako začať so sluchovou a rečovou výchovou?
  • Posunkovať alebo neposunkovať?

Tlačená verzia:

Získať tlačenú verziu je možné poukázaním daru na Dobrej krajine. Ak darujete aspoň 18,35 eur, Nadácia Pontis vám jeden výtlačok pošle k vám domov. Ak darujte aspoň 15 eur knižku vám pripravia k vyzdvihnutiu v Nadácii Pontis. Každý dar poputuje na podporu nášho občianskeho združenia Nepočujúce dieťa, ktoré sa venuje rodinám s deťmi s poruchami sluchu.

Za túto neoceniteľnú podporu sedečne ďakujeme. Rovnako ďakujeme autorkám a Nadačnému fontu Telekom pri Nadácii Pontis za ich významnú pomoc rodinám detí s poruchou sluchu.

Elektronická verzia:

Druhý diel si môžete bezplatne stiahnuť vo formáte PDF na stránke Nadácie Pontis.