Čakajú nás voľby prezidenta republiky aj europoslancov. Prečítajte si, aké odporúčania má Demagog.SK.

V polovici marci 2019 si budú občania Slovenskej republiky vo voľbách vyberať svojho prezidenta. Následne v máji 2019 budú v krajinách Európskej únie, teda aj na Slovensku, prebiehať voľby poslancov Európskeho parlamentu. Výroky politikov na národnej úrovni sleduje Demagog.SK počas celého roka a celého volebného obdobia už od roku 2010, na našom webe www.demagog.sk môžete teda už teraz nájsť pravdivostné štatistiky niektorých kandidátov z tohtoročných volieb, napríklad Bélu Bugára, Maroša Šefčoviča, Mariana Kotlebu, Milana Krajniaka či súčasných europoslancov Slovenska. Po významných predvolebných diskusiách sa tiež pustíme do intenzívneho overovania výrokov z nich.

Okrem klasickej "služby" Demagog.SK v podobe overených výrokov kandidátov pridáme pred prezidentskými voľbami aj novinku - budeme spolupracovať na tvorbe volebnej kalkulačky. Pripravíme súbor otázok, ktoré zašleme všetkým kandidátom a zozbierané odpovede potom budú v podobe online nástroje porovnávané s Vašimi vyklikanými preferenciami. Vo výsledku dostanete percentuálny údaj - na koľko sa v názoroch na vybrané otázky zhodujete s jednotlivými kandidátmi.

Odhaľujeme nepravdy a zavádzania politikov
Chýba ešte 2 500 €

Odhaľujeme nepravdy a zavádzania politikov

Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť - SGI

Politici vo svojich prejavoch a v diskusiách často operujú s faktami. Každý volič však nemá časové možnosti na overenie toho, či politik hovorí pravdu. Preto sme tu my, aby sme za Vás výroky politikov overili

Naše odporúčania sú teda jasné: choďte voliť, skontrolujte si predtým aj pravdivosť Vášho kandidáta a vyskúšajte volebnú kalkulačku!

Ak sa Vám naša činnosť páči, neváhajte Demagog.SK podporiť aj finančne.