Zábava, zážitky a hlavne stretnutie sa so známymi, ale aj novými kamarátmi, to je cieľ takzvaných víkendoviek, ktoré organizuje Klub detskej nádeje (KDN). „Na tretí novembrový víkend sme pripravili pre deti s kardiologickým alebo onkologickým ochorením podujatie, ktorého ústrednou témou bude umenie. Deti sa budú zoznamovať a tiež samé hovoriť o hudbe, literatúre či filme,“ hovorí Evka Cibáková z KDN.

Víkendovka odštartuje už vo štvrtok 17. novembra a potrvá do nedele 20. novembra.Určená je pre deti vo veku od desať do devätnásť rokov, ktoré sú aktuálne pacientmi kardiologických či onkologických ambulancií. Vítaní sú aj ich súrodenci.

Majú choré srdiečko, ale chcú byť ako iné deti
Chýba ešte 3 194 €

Majú choré srdiečko, ale chcú byť ako iné deti

Klub detskej nádeje

Pomôžte svojím darom 70 malým pacientom s kardiologickým ochorením. Vďaka vám zažijú atmosféru na letnom tábore a iné pekné zážitky.

Vďaka podpore zo strany Ligy proti rakovine a tiež sponzorov v rámci projektu Dobrá krajina sa deti môžu zúčastniť víkendovky úplne bezplatne. „Je pre nás veľkou radosťou keď môžeme takéto podujatie pre deti pripraviť a navyše bez finančného zaťaženia rodičov pacientov. Za to patrí Lige proti rakovine, ale aj všetkým sponzorom z portálu Dobrá krajina veľká vďaka a naše KDN-ko si túto podporu mimoriadne cení,“ dopĺňa Evka.

Víkendovku si deti užijú na chate Limba v Skalke pri Kremnici. „Veríme, že pre deti to bude opäť čas plný úsmevu, kamarátov a najmä svojim spôsobom načerpania síl. Pretože pre tieto deti má pobyt mimo nemocnice doslova liečivý charakter,“ uzatvára Evka.

text: Eva Vašková