Pri príležitosti 50 výročia FIMO existencie, sme sa aj my – MOSTáci, rozhodli, zúčastniť sa výzvy spoločnosti STAEDTLER -The FIMO 50 World Project - FIMO Zemegule

Fimo tento rok oslavuje krásne 50te narodeniny. Jeho výrobca sa rozhodol osláviť ich naozaj originálne. Spoločný projekt symbolicky spojí FIMO priaznivcov z celého sveta.Každý mohol vyrobiť svoju fimo kachličku, následne sa všetky spoja do jednej veľkej zemegule, potom budú vydražené. Výťažok z akcie poputuje na dobročinné účely. Aj my-MOSTáci sme prispeli našou kachličkou.

A ako sme sa dostali k FIMu? Náš príbeh s FIMO hmotou

Samostatnosť, nie samota
Chýba ešte 1 363,83 €

Samostatnosť, nie samota

Dss-MOST, n.o.

Ľudia s duševnou poruchou žijú medzi nami a ich počet narastá. Pre niekoho každodennosť, pre iného výzva - nadviazať medziľudský kontakt, cestovať MHD či zmysluplne tráviť voľný čas. Pomôžme ľuďom s duševnými poruchami viesť samostatnejší každodenný život.

K Fimo hmote sme sa dostali cez kamarátku našej pracovníčky Táni. Volá sa Petra-Tvoryvymaterial.sk, ktorá sa venuje fimo hmote už dlhší čas a svoje výrobky, ako aj materiály predáva cez internet (materiál sprostredkováva aj našej organizácie). Petra-Tvorivymaterial.sk nás aj niekoľkokrát zadarmo zaúčala, z čoho sme mali veľkú radosť. Peniažky na FIMO, máme práve vďaka Vám, našim darcom z dobrejkrajiny!

Z Fima vyrábame naše výrobky už vyše roka, ktoré predávame na rôznych trhoch v rámci Bratislavy. Naše výrobky sa ľuďom páčia a majú veľký ohlas a zároveň nám to robí veľkú radosť. S Fimo hmotou pracujeme raz do týždňa, v rámci našej dielničky v rehabilitačnom stredisku. Vyrábame z nej brošne, magnetky, prívesky, náušnice, gombíky, rôzne sošky. Zakaždým sa snažíme naučiť niečo nové, a v tom nám pomáha naša pracovníčka Táňa, ktorá sa inšpiruje hlavne z internetu. Keď sme v našej organizácii robili v rámci jedného projektu športové turnaje, tak sme my na našej dielničke vyrobili medaile, z čoho mali víťazi radosť. Samozrejme sme odmenili aj porazených, ktorým sme vyrobili z fimo hmoty stužky. Pri práci s fimo hmotu sa cítime uvoľnene, a pomáha nám rozvíjať jemnú motoriku a zároveň rozvíja našu fantáziu.

Opis našej kachličky:

Na našu kachličku sme si vybrali orchideu, pretože v našej organizácii sa práve tomuto kvietku veľmi darí a robí nám nepretržite radosť. Orchidei máme umiestnené na parapete nášho veľkého okna. Sú to kvetiny, ktoré si každý všimne, keď vojde do našej miestnosti, kde máme aj našu dielničku v rehabilitačnom stredisku. Naša kachlička je vyrobená : spodná časť je vytvorená technikou zapletania fimo hmoty z dvoch odtieňov hnedej, ktorú sme si ale ešte predtým namiešali. Samotný kvet orchidei je ručne tvarovaný z hmoty,využili sme aj fimo trblietky, ktoré sme jemne zapracovali do hmoty. Na orámovanie kachličky sme použili zvyšky z fimo hmoty, ktorá zostala pri výrobe orchidey. Nech sa páči :-).

Vaši MOSTáci

kontakt: Zuzana Zatloukalová, info@dss-most.sk