Aj malá pomoc je pomoc a vďaka množstvu vašej menšej alebo väčšej finančnej pomoci napreduje aj naša pomoc ľuďom na Ukrajine, ktorí utiekli pred vojnou, no teraz zápasia s existenčnými problémami.

Ich spánok síce nerušia výbuchy granátov, či streľba, avšak musia sa „strachovať" o svoje každodenné prežitie. „Chýbajú im základné potraviny, oblečenie, a to všetko im zaobstarávame my aj vďaka tejto zbierke," hovorí Alena Vachnová z Úsmevu ako dar.


Susedská pomoc Ukrajine
Chýba ešte 9 776,21 €

Susedská pomoc Ukrajine

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar (Susedská pomoc Ukrajine)

Odchádzali narýchlo, zachraňujúc si životy pred streľbou a ohrozením. Zanechali všetko a utekali smerom na západ, do bezpečnejších regiónov. Už päť rokov žijú ďaleko od svojich domovov. Pomôžme ukrajinským utečencom.

Okrem toho sme vás informovali o našom zámere vybudovať rodinám, ktoré žijú v hoteli Zakarpatyia v Užhorode kuchynku s práčovňou. „Zatiaľ majú na svojich izbách len také dvojplatničky, ktoré používajú na prípravu jedla, no takto sa dlhodobo fungovať nedá," približuje Alena. Preto sme radi, že vám môžeme oznámiť skvelú správu, a síce, že sa nám podarilo podpísať zmluvu s hotelom, na základe ktorej môžu začať práce potrebné pre realizáciu tohto nášho zámeru. Kuchynku s práčovňou vybavenú jednoduchou kuchynskou linkou s drezom a základným jedálenským servisom na stolovanie, elektrickým sporákom s rúrou, mikrovlnkou, chladničkou, jedálenským stolom so stoličkami a dvomi práčkami a žehličkami dáme rodinám k dispozícii zhruba o dva týždne. Rodinám to umožní nie len navariť si kompletný obed a zjesť ho spoločne pri jednom stole, ale aj ušetriť, keďže si základné potraviny budú môcť nakúpiť vo väčšom množstve a postupne ich spotrebovávať, čo doteraz nebolo možné, keďže takmer žiadna z nich nemala k dispozícii chladničku. Na úprave priestoru bývalej hotelovej izby sa budú podieľať otcovia rodín, ktoré v hoteli našli svoj dočasný domov.

Pevne veríme, že týmto spôsobom rodinám, ktoré sa stali utečencami vo vlastnej krajine, pomôžeme lepšie žiť.

Ďakujeme za každý váš príspevok a pevne veríme, že sa nám spoločne podarí dosiahnuť koncovú sumu, ktorá nám umožní danú kuchynku vybaviť spotrebičmi a prevádzkovať ju predbežne do konca roka (úhrada nájmu a energií) a aj naďalej materiálne pomáhať ľuďom, ktorí prišli o všetko čo mali.

Ďakujeme