V 24-hodinovke Dobrej krajiny sme s OZ Nepočujúce dieťa skončili na “medailovom” treťom mieste. Vyše 820 eurami ste podporili deti s poruchou sluchu a ich rodiny za jediný deň!

Milí naši pomocníci, priatelia,

píšeme vám opäť - so srdcom plným vďačnosti. Srdečne vám ďakujeme a tlieskame za včerajšiu pomoc v 24-hodinovke Dobrej krajiny.

Nepočujúce dieťa - pomôžme rodičom rozumieť svojim deťom
Chýba ešte 6 478,91 €

Nepočujúce dieťa - pomôžme rodičom rozumieť svojim deťom

NepocujuceDieta.sk

Pre nepočujúce deti je v stávke veľa - ak nikdy nepočuli, bude pre ne skoro nemožné vedieť hovoriť či čítať s porozumením. Celý počujúci svet im ostane zatvorený. Nemusí to tak byť. Pomôžme ich rodičom, aby s nimi vedeli komunikovať a pomôcť im včas.

Je to presne dva roky odkedy sme s pomocou odborníčiek a podporou Nadačného fondu Telekom pri Nadácii Pontis spustili 1. informačno-komunitný portál pre rodičov nepočujúcich detí (ako to tam vyzeralo si môžete pozrieť na videu). Už vtedy sme na vlastnej koži, spoznávali, čo všetko rodiny nepočujúcich detí na Slovensku potrebujú, aby sa mohli naplno rozvíjať. No nevedeli sme si celkom predstaviť, ako ďaleko nás toto dobrodružstvo zavedie. A teraz, po intenzívnych dvoch rokoch, ste v tom s nami. Veľmi sa tešíme.

Pred tými 2 rokmi sme spustili aj zbierku na vytvorenie špecializovaného audiocentra. Zbierka bola úspešná. Za 20 000 eur na Detskej ORL klinike na Kramároch zakúpili potrebnú prístrojovú techniku a aktuálne sa tam školia odborníci a pripravujú priestory na spustenie audiocentra. Vďaka tomu budú mať deti s poruchou sluchu ešte kvalitnejšie a dostupnejšie odborné vyšetrenia.

S tímom OZ Nepočujúce dieťa a s vašou podporou ideme ďalej. Sústredíme sa teraz najmä na rozvíjanie online rodičovskej poradne, rodičovského klubu Počujko, aj na podporu rodičom detí s poruchou sluchu v offline svete v rôznych podobách. Aj naďalej budeme na podujatiach približovať svet nepočujúcich detí a obhajovať ich práva.

Najbližšie nás čaká Celoslovenské stretnutie rodín - 16.9. na Liptove. Nabudúce vám chceme napísať viac práve o ňom.

Tím OZ Nepočujúce Dieťa a jeho zakladatelia Feri a Lubka Majtánovci vám zo srdca ĎAKUJÚ!

PS: Ak ste nestihli 24-hodinovku, nevadí. Vašu podporu potrebujeme aj dnes a budeme ju potrebovať aj zajtra. Podporiť nás môžete kliknutím na tlačidlo "podporím" na tejto stránke.