Do našej pestrej ponuky včelárskych aktivít pribudol aj nový formát - konferencia. Nazvali sme ju VČELY.ČO a jej cieľom je prinášať odbornej aj laickej verejnosti nové témy v oblasti včelárenia.

V prvej jesennej konferencii sme začali netradičnou témou - ekologické a prírode blízke včelárenie. Teoretické prednášky, boli prepojené na praktickú časť v závere a účastníci sa dozvedeli veľa nových informácií o postupoch v ekologickom včelárení. Prinášame vám videozáznamy prednášok, ktoré sú na Youtube veľmi populárne a prvé z videí už prekročilo hranicu 10 000 zhliadnutí. Už teraz plánujeme VČELY.ČO 2018, ktorého témou bude apiterapia - liečenie včelími produktami.

Ako nám pomôcť? Prihláste sa na odber nášho kanála na https://www.youtube.com/user/kRajSVK.

Včelia kRAJina
Chýba ešte 2 614,6 €

Včelia kRAJina

kRaj

Vo Včelom kRaji vieme o včelách VČELYčo a s veľkou radosťou sa o naše vedomosti delíme s ostatnými. Pomôžte aj vy s budovaním prvej vzdelávacej včelnice a environmentálneho centra venovaného opeľovačom.

David Prievalský | VČELY INAK Včelárenie na voľnom diele (Warré, medná krava), voľná stavba vs. medzistienka. Zimovanie na mede. Aké úľové systémy nám to umožňujú?

David Prievalský | EKO LIEČIŤ VČELY? Súčasné výzvy a problémy vo včelárení. Ako liečiť včelstvá organickou chémiou? (Kyselina mravčia, štaveľová, mliečna, citrónová). Prípravky na báze thymolu. Probiotiká a mehpatiká na prírodnej báze (ecopol a pod.)

Hivet | Hasta la vista, klieštik! Zbavme sa klieštika a bez chémie prístrojom Varroa Terminator.