Dobrá krajina má 10 rokov. Namiesto párty predstavujeme ďalšieho superhrdinu – Dávida Turčániho z OZ Včelí kRaj. Odbehli sme si do Liešnice, aby sme vám ukázali ako vyzerá život vo včelíne a čo má (aj nemá) Dávid rád :)

Včelí kRaj je s Dobrou krajinou už od roku 2016. Za tento čas ich podporilo 200 darcov sumou viac ako 10 000 eur. Vďaka vám sa okrem iného podarilo vybudovať včelín, v ktorom začína aj 30 otázok s Dávidom.

„Na Včelom kRaji je najlepšie, že robíme to, čo vieme a to, čo nás baví."

Včelia krajina však nie je len o starostlivosti o včely. Je najmä o vzdelávaní detí, ale aj verejnosti o význame včiel a iných opeľovačov. Veď Dávid a Soňa vedia o včelách VČELY.čo :) Veľmi obľúbené sú ochutnávky, ale aj prednášky v Počúvadle, ktoré bolo vybudované bez použitia jediného klinca.

Včelia kRAJina
Chýba ešte 2 614,6 €

Včelia kRAJina

kRaj

Vo Včelom kRaji vieme o včelách VČELYčo a s veľkou radosťou sa o naše vedomosti delíme s ostatnými. Pomôžte aj vy s budovaním prvej vzdelávacej včelnice a environmentálneho centra venovaného opeľovačom.

Lebo čím lepšie budeme včely poznať, tým viac sa sústredíme na ich nezastupiteľný význam pre ľudskú spoločnosť. Minimálne tretina z toho čo zjeme musela byť opelená včelou.

Teraz stoja pred novými výzvami – vybudovať motýlí dom a rozšíriť vzdelávanie aj o tento druh užitočného hmyzu. Pripravuje sa tiež sociálna dielňa v Utekáči, kde budú zamestnávať lokálnych ľudí. Včelí kRaj sa nachádza v regióne s vysokou mierou nezamestnanosti a každé pracovné miesto padne vhod.

30 otázok vo Včelom kRaji

Hlavný hrdina: Dávid Turčáni

Superchopnosť: zachraňovať včely a iné opeľovače

Preneste sa s nami do krásnej a kľudnej Liešnice. Dozviete sa:

- Ako sa Dávidovi darilo v kvíze o včelách v popkultúre.

- O čom by sa rozprával s pani prezidentkou.

- Čím chcel byt, keď bol malý.

- Alebo aký je život vo Včelom kRaji.


Podporím