Od 20.júna 2016 prebieha v užhorodskom Hoteli Intourist – Zakarpattyia prvý turnus denného tábora pre deti z vysídlených rodín, ktorý zorganizoval Úsmev ako dar v spolupráci s vysídlenými rodinami.

15 detí v školskom veku z rodín, ktoré žijú priamo v hoteli, ale aj v prenajatých bytoch a domoch v meste a okolí, má príležitosť spoznávať Užhorod, rozvíjať svoje talenty pod vedením skúsených umelcov a lektorov a vytvoriť si nové priateľstvá a vzťahy s rovesníkmi. Ich život v Užhorode nie je jednoduchý – svoje domovy, príbuzných a kamarátov boli nútené zanechať na východne Ukrajiny a teraz sa spolu so svojimi rodičmi a súrodencami snažia žiť v novom, veľmi provizórnom, domove. Tento dvojtýždenný tábor sa nám podarilo zorganizovať vďaka Vašej pomoci a podpore - len 150 hrivien (cca 5,20 EUR) umožnilo jednému dieťaťu stráviť jeden deň naplnený športom, umením, poznávaním a zábavou.

Aby malo podobnú príležitosť viac detí, pripravujeme pre ďalších 20 detí druhý turnus denného tábora, ktorý sa zrealizuje v júli. Pre desiatku najmenších detí, ešte predškolského veku, plánujeme tretí turnus, pravdepodobne začiatkom augusta, s programom špeciálne pripraveným pre ne a ich mamy.

Susedská pomoc Ukrajine
Chýba ešte 9 776,21 €

Susedská pomoc Ukrajine

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar (Susedská pomoc Ukrajine)

Odchádzali narýchlo, zachraňujúc si životy pred streľbou a ohrozením. Zanechali všetko a utekali smerom na západ, do bezpečnejších regiónov. Už päť rokov žijú ďaleko od svojich domovov. Pomôžme ukrajinským utečencom.

Ak chcete mať každý deň informáciu o tom, čo deti v tábore zažili, kliknite si na facebookovú stránku Sunny Smile - nájdete tam množstvo aktuálnych fotografií.

Ďakujeme, že pre deti z vysídlených rodín bude vďaka vašej pomoci toto leto radostnejšie :)Úsmev ako dar, Košice

Foto: Dávid Hanko