... asi preto, že sme bežali práve za Usmej sa na mňa :) Čo bolo najhoršie, najlepšie, ako sa bežalo piatim Dobrým Tvrďákom a ako to celé dopadlo?

Aj tento rok sme boli z Dobrej krajiny povzbudiť bežcov za neziskovku v Košiciach. Tvrďák na Kavečanoch odštartoval sezónu vo veľkom štýle. Aj keď zo začiatku hrozil dážď, nakoniec sa na nás usmialo aj slnko.

Zoznámte sa s...

Dobrá krajina
Chýba ešte 16 393,32 €

Dobrá krajina

Nadácia Pontis

Dobrá krajina je darcovská platforma, na ktorej nájdete vyše 50 skvelých overených projektov a tisíce ochotných ľudí podporiť pozitívnu zmenu okolo nás. Aj vy môžete niečo zmeniť. Vyberte si projekt a tvorte s nami lepšiu, vzdelanejšiu, vnímavejšiu a transparentnejšiu krajinu.

Ankou, Katkou, Ivanou, Tiborom a Petrom. Obliekli tričká „Usmej sa na mňa" a na chvíľu sa stali super-hrdinami. Trať naozaj nebola ľahká, ale dopredu sa ťahali navzájom. Ako správny tím. „Sem tam som na nich trošku kričal, že sú lemry lemravé, ale zabralo to," smeje sa Peťo. Najťažšou prekážkou vraj bol beh do kopca, pre mnohých aj ťahanie valcov. Voda a „liečivé" bahno počas trate osviežili.

„Pocit šťastia prevážil to, aká to bola námaha." Tibor.

Na konci ma „zabili" tie bandasky – mali asi 150 kíl," konštatoval Peťo. „Ale Katka to niesla ako nákupnú tašku," dodáva Dáša z Usmej sa na mňa. Že Katka má naozaj výdrž svedčí aj fakt, že už nejaký ten čas pomáha ako dobrovoľník na táboroch pre hendikepované deti, ktoré práve táto neziskovka organizuje. Najbližší bude už v júni v Košickej Belej.

Usmej sa na mňa

Neuvedomujeme si to, pokiaľ sa s tým sami nestretneme. Deti a mladí ľudia s hendikepom ( sluchovým, zrakovým, mentálnym a telesným) kvôli svojim špecifickým potrebám nemôžu ísť cez prázdniny do bežného tábora, nemôžu chodiť do športových oddielov so zdravými deťmi, nie vždy sú akceptovaní na spoločenských a kultúrnych podujatiach, nemajú pracovné uplatnenie. Preto je tu Usmej sa na mňa. Ak sa ti páči, čo robia, podpor ich aj ty :) Stačí kliknúť na tlačidlo „Podporím."

ĎAKUJEME! A už teraz sa tešíme na Divokú vodu v Čunove. Registrovaných je už takmer 50 bežcov. Pridaj sa ako bežec či dobrovoľník – viac info TU.