40 mužov a 15 žien si povedalo „Nebojím sa zablatiť za dobrú vec“. Piatim neziskovým organizáciám už spolu venovali viac ako 1800 eur. Týždeň pred behom vyzývajú aj vás, darcov a všetkým dobrých ľudí, aby ste ich nakopli.

Prekážkový beh Tvrďák je najblatovejší a najzábavnejší pretek na Slovensku. Pre 55 Dobrých Tvrďákov však znamená omnoho viac. Znamená šancu pomôcť dobrej veci, vymaniť deti z generačnej chudoby, podporiť inovatívne vzdelávanie zdola či inšpirovať ženy a dievčatá ku kariére v technológiách.

ESET Tvrďák Team opäť za lepšie vzdelávanie

Už tretí rok sa do Dobrého Tvrďáka zapája aj spoločnosť ESET. Každý zo 16 bežcov to berie ako výzvu a spôsob prepojiť zábavu s dobrými skutkami. „Keď už makať a prekonávať prekážky, tak poriadne a pre deti Generácie 3.0 :)," hovorí Stano. Eufória z prekonávania vlastných prekážok je o to silnejšia, že pomáha aj nášmu okoliu.

Z mojej strany ide o výzvu a samotné prekonanie sa, ale ochotne do toho pre dobrú vec vždy idem a verbujem aj ďalších kolegov. Verím, že tento rok nás bude tiež dosť a symbolicky tak ukážeme, že učitelia, za ktorých na štarte stojíme, sa rovnako ako my, boria s prekážkami v systéme. Šíreniu dobrých vzdelávacích prístupov treba napomáhať," vysvetľuje Lucka.

Viac o Generácii 3.0 TU.

Tím Accenture (možno) pobeží ako Snehulienka a 7 trpaslíkov

Prvý krát sa zapojil aj tím ôsmich bežcov z Accenture. Výzvy sa nezľakli a zobrali ju naozaj vážne. Inšpirujú kolegov a priateľov, aby podporili viac žien a dievčat v IT. Ak sa podarí vyzbierať aspoň 250 eur, pobežia ako Snehulienka a 7 trpaslíkov :)Každý váš dar nás posunie bližšie aj k takémuto zážitku na tohtoročnom Tvrďákovi.

Prečo bežia? Pre zábavu, pre nové zážitky, pre výzvu prekonať sa a samozrejme pre Aj ty v IT. Niektorí dokonca podľahli tlaku kolegov a s úsmevom dodávajú „lebo ma kolega prinútil :D."

Viac o Aj ty v IT TU.

Na trati za deti, ktoré môžu nájsť Cestu von

Prvý krát sa na trati ocitnú aj bežci za Cestu von, ktorá pomáha deťom von z generačnej chudoby.

Pobežím Tvrďáka. Avšak je to nič oproti tomu, z akej štartovacej čiary začínajú a aké prekážky prekonávajú deti, ktoré sa narodili do generačnej chudoby. Ľudom z organizácie Cesta von verím, vytvorili koncept, ako týmto deťom pomôcť," odkazuje Janka.

Viac o projekte Omama.

„Bežal som Spartan a páčilo sa mi to. Kamarátka ma upozornila (aj) na túto akciu a hlavne možnosť zúčastniť sa benefične. To sa mi páči ešte viac :)" - Tomáš

Uliťáci sa tiež nenechali zahambiť

Úžasných 13 bežcov bude reprezentovať aj Ulitu – komunitné centrum, ktoré sa venuje deťom v zabudnutých Kopčanoch. Viacero bežcov sa každoročne vracia na trať, aby Ulite pomohli. Tento rok však máme aj „nováčikov.

Povedal mi o tejto možnosti kamarát a prišlo mi správne spojiť zábavu s dobrou vecou," zhodujú sa viacerí.

Už tri roky na to chystám s tým, že som tam ako dobrovoľníčka a konečne sa chcem hecnúť na to, aby som si aj sama vyskúšala, či sa dokážem prekonať :)," prezrádza Veronika.

Viac o Ulite TU.

Kto získa BONUS?

Najrýchlejší bežec a najrýchlejšia bežkyňa za neziskovku zároveň môže pre svoju organizáciu získať BONUS 2x200 EUR od Nadácie Pontis. Každý váš dar ich nakopne k lepším výkonom na trati za dobrú vec. A možno práve vaša obľúbená organizácia získa aj bonus :)

Za celý tím DobraKrajina.sk z celého srdca ĎAKUJEME každému bežcovi, ktorý a odhodlal zablatiť sa za dobrú vec a všetkým dobrovoľníkom, bez ktorých by toto nebolo možné.

Sledujte náš Facebook a Instagram a ako prví sa dozviete, ako to dopadlo!

Váš Tím DobraKrajina.sk