Stretnutie sa konalo začiatkom decembra v bratislavských pastoračných priestoroch jezuitov a nieslo sa v neformálnej a živej atmosfére hier, rozhovorov a zdieľaní. Hlavným cieľom bolo prepojiť rodiny medzi sebou, vytvoriť medzi nimi komunitu ľudí s rovnakým osudom a takto si pomôcť a vzájomne sa povzbudiť. Atmosféra sa však neniesla v pochmúrnom duchu, práve naopak. Počas rozhovorov dospelákov si deti pripravovali skvelý program inšpirovaný tábormi, do ktorého potom začlenili aj rodičov. Tí prejavili veľké nadšenie, niektorí z nich sa zaujímali, či by sa sami nemohli táborov zúčastniť. Bol to preto aj čas na vypnutie a zabudnutie na problémy.

Majú choré srdiečko, ale chcú byť ako iné deti
Chýba ešte 3 194 €

Majú choré srdiečko, ale chcú byť ako iné deti

Klub detskej nádeje

Pomôžte svojím darom 70 malým pacientom s kardiologickým ochorením. Vďaka vám zažijú atmosféru na letnom tábore a iné pekné zážitky.


Okrem spojenia a vytvorenia vzťahov medzi rodičmi detí sa vytvorili a prehĺbili aj vzťahy medzi dobrovoľníkmi z KDN. Na akcii sa totiž zúčastnili viacerí z nich a aj tí, ktorí sa na táboroch doteraz nepodieľali. Mohli byť teda aktívni aj v inej oblasti ako len pri návštevách oddelení a tak preniknúť do KDN hlbšie.

Škála pôsobnosti KDN sa tak opäť rozšírila a podobné stretnutie chce organizovať opäť.


Na koniec pripájame aj zopár názorných nadšení zo strany rodičov po stretnutí aj po onkokardiovíkendovke:

Ďakujeme KDN-ku za pozvanie (škoda, že sme museli odísť predčasne), ste všetci úžasní... Najneskôr o rok si, dúfam, popodávame mincu opäť všetci v zdraví a možno prídu aj ďalší. Skoršiemu stretnutiu sa tiež nebránime :-)

Vaše Katky a Martin Čulenovci

Milí zlatí kardio aj onko vedúci. To nám sa patrí poďakovať za perfektnú starostlivosť o naše deti. Ste jednoducho skvelí! Prácu, ktorú robíte, robíte zo srdca, to je na vás vidieť, dávate to najavo činmi i slovami. Veľmi pekne vám všetkým ďakujem. Aj nám sa veľmi páčilo stretnutie a všetky hry, bolo to úplne super!

Zase sme sa na chvíľu stali deťmi a prežili sme čaro hier :-) Hry si zahrám aj s deckami v škole, vďaka za tip :-)

Ivana, Jakubko, Vendulka a Dušan :-)

Veľmi pekne ďakujem za to, že ste na poslednú chvíľu umožnili mojej dcére zúčastniť sa víkendovky. KDN-ko je jej veľmi blízke, hoci práve ona je "zdravý súrodenec". Z toho, čo Katka porozprávala, urobili ste deťom naozaj skvelý program. Veľmi si vážim všetkých vedúcich, ktorí ste ochotní venovať svoj čas takýmto aktivitám!

Mám prácu, ktorá si niekedy vyžaduje, aby som bola mimo domu aj cez víkend, takže neviem 100% -ne plánovať. Ale ak by mi to vyšlo, stretnutie rodín neodmietnem.

Katarína Čulenová

Ahojte všetci, ktorí sa podieľate na práci s našimi deťmi. Veľmi vám chcem za seba a za Jakubka poďakovať, že mohol zase s vami stráviť zábavné, poučné a skvelé chvíle. Veľa to pre mňa znamená, že sa Jakub konečne zaradil do kolektívu, že sa už nebojí a že sa na víkendovky pýta. Ste perfektní!

Ivana Zacharová

© Natália Lesičková