Na Slovensku sa bude konať tento rok projekt už po druhýkrát a prostredníctvom neho chce Birell pomôcť 13 ľuďom, ktorí prekonali ťažkú chorobu, či vážny úraz, ktoré im zmenili život. Nevzdali sa. Sú nezastaviteľní. Do projektu Nezastaviteľní sa prihlásili preto, aby si splnili svoj sen – aj napriek hendikepu neprestať aktívne športovať.

Tohtoročný ambasádor Bekim Aziri prebral štafetu po sympatickej paraolympioničke, Anke Oroszovej. Rovnako ako energická Anka, aj Bekim je stelesnením myšlienky projektu. Ako 16-ročný si pri páde na pretekoch v bikrose zranil miechu. Hoci od krku nadol ochrnul, nikdy sa nevzdal. „Hoci je môj život teraz iný v tom, že som ochrnutý, stále žijem rovnako ako keď som bol zdravý. Od úrazu som už dokonca stihol let na rogale či zoskok z lietadla. Teraz som k tomu pridal aj týchto pár krokov na podporu Nezastaviteľných," povedal Bekim Aziri po tom, čo sa postavil z invalidného vozíka a s oporou prešiel po vlastných nohách cez Birell bránu, čím podporil projekt a všetkých hendikepovaných, ktorí sa do neho tento rok zapojili.

Nezastaviteľní
Chýba už len 5 000 €

Nezastaviteľní

Nadácia Pontis

Zažili niečo, čo si mnohí z nás nevedia ani len predstaviť. Niečo, čo im úplne zmenilo život, ale ani to ich nezlomilo. Takí sú noví Nezastaviteľní, 13 ľudí s rôznymi príbehmi, ktorých spája jeden spoločný sen – aj napriek svojmu hendikepu neprestať aktívne športovať. Preto Birell pre takýchto ľudí už po druhýkrát organizuje charitatívny projekt Nezastaviteľní. Zapojte sa doň aj vy, pomôcť môžete už len svojím pohybom.

Každá pomoc sa počíta

Pomôcť môže naozaj každý, a to úplne jednoducho. Stačí ak v priebehu tohto leta prejdete na bicykli, kolieskových korčuliach, behom alebo pešo špeciálnou Birell bránou umiestnenou na miestach, kde ľudia trávia voľný čas. Za každý jeden prechod bránou prispeje Birell ako organizátor projektu 20 centami. Páči sa vám myšlienka tohto projektu natoľko, že chcete prispieť nielen svojím pohybom, ale aj finančne? V takom prípade môžete prispieť vo forme nákupu na oficiálnom e-shope Nezastaviteľných. Alebo môžete darovať ľubovoľnú finančnú čiastku priamo na mieste Birell brány či prevodom na účet Nezastaviteľných prostredníctvom webu www.dobrakrajina.sk. Vlani sa podarilo vyzbierať celkovú sumu 34 854 eur, vďaka čomu dostalo svoje vysnívané športové vybavenie všetkých 11 Nezastaviteľných, ktorí sa do projektu zapojili v minulom roku.

Kde nájsť Birell bránu

Birell brána bude od začiatku júla do konca augusta postupne putovať po Slovenskej a Českej republike. Umiestnená bude na atraktívnych miestach, kde ľudia zvyknú tráviť voľný čas. U nás sa objaví počas letných dní v 8 slovenských mestách. Bližšie informácie o projekte, rozmiestnení brán, ako aj aktuálne vyzbieranej sume nájdete na www.nezastavitelni.sk.