19. januára sme si pripomenuli 28. výročie Ligy proti rakovine, ktorej existencia sa začala písať už v roku 1990. Tak dlho by sme ale nemohli fungovať bez vás - našich darcov a podporovateľov, za čo vám patrí obrovská vďaka.

Ďakujeme, že nám už 28 rokov pomáhate, stojíte pri nás, dôverujete nám a podporujete nás. Len vďaka vám totiž môžeme už 28 rokov pomáhať onkologickým pacientom a ich rodinám v každodennom boji s rakovinou. Aj keď nie je každý deň ľahký a počas našej existencie sa často stretávame s mnohými prekážkami, sme presvedčení, že naša práca má zmysel a mnohým onkologickým pacientom dokáže skvalitniť život počas náročnej liečby, a tiež im pomáha jednoduchšie sa zaradiť do života po jej skončení.

Vďaka našim dlhoročným projektom a službám, ktoré sa neustále snažíme zlepšovať a skvalitnovať, chceme aj naďalej priamo pomáhať pri riešení problémov, starostí, ťažkostí, otázok, s ktorými sa pacienti v súvislosti so svojou diagnózou a liečbou pravidelne stretávajú.

Onkoporadňa (nielen pre onkologických pacientov)
Chýba ešte 1 999,5 €

Onkoporadňa (nielen pre onkologických pacientov)

Liga proti rakovine

Ak potrebujete poradiť v otázkach súvisiacich s onkologickou diagnózou či v oblasti výživy alebo máte záujem využiť sociálno-právne poradenstvo, ako aj rady psychológa, využiť môžete našu bezplatnú telefonickú a mailovú Onkoporadňu. V Onkoporadni sú pre pacientov, ich blízkych a širokú verejnosť každý deň k dispozícii odborníci z rôznych oblastí, ktorí Vám zodpovedajú vaše otázky, poradia, podporia a poskytnú informácie.

A čo vieme ponúknuť pacientom a ich blízkym?

  • Vďaka telefonickej a mailovej Onkoporadni sa pacienti a ich blízki môžu kedykoľvek poradiť s odborníkmi a získať odpovede na svoje otázky.
  • Ak potrebujú počas svojej liečby aj psychologické poradenstvo, k dispozícii je im 17 psychológov priamo na oddeleniach nemocníc v rámci celého Slovenska.
  • Rodičia detí, ktorí sú ubytovaní v nemocnici na Kramároch v BA alebo v Košiciach, môžu byť počas hospitalizácie v blízkosti svojich detí, a to prostredníctvom náhradného domova.
  • Po prekonaní liečby dávame pacientom možnosť zrelaxovať, oddýchnuť si a načerpať nové sily práve na relaxačných pobytoch s bohatým programom, kde sa zaručene nebudú nudiť, odreagujú sa a prídu na iné myšlienky.
  • Počas augustovej Rodinnej týždňovky si môžu rodiny s deťmi, v ktorých jeden z rodičov je onkologický pacient, urobiť malú dovolenku, kde im dávame priestor stráviť spoločné chvíle, naučiť sa jednoduchšie zvládať každodenné problémy spojené s rakovinou a jej liečbou, byť jeden pre druhého oporou, odreagovať sa od reality.
  • Pacientom, ktorí sa vďaka ochoreniu dostali do finančnej tiesne, poskytujeme jednorazový finančný príspevok.
  • V našich troch Centrách pomoci denne realizujeme aktivity a workshopy pre pacientov, ktorí vďaka tomu nezostávajú sami medzi štyrmi stenami, stretávajú sa ľuďmi, ktorí sa ocitli v podobnej situácii, zúčastňujú sa kurzov, ktoré im pomáhajú po pohybovej, jazykovej stránke a nadobúdajú prostredníctvom nich nové zručnosti. Prostredníctvom kreatívnych kurzov sa zase vedia odreagovať a oddýchnuť si.
  • Prostredníctvom projektu Vystrihaj sa Slovensko vyrábame parochne zo živých vlasov pre pacientky, ktoré vplyvom liečby prišli o vlasy a zakúpenie parochne im neumožňuje ich finančná situácia.
  • Pre širokú verejnosť pripavujeme informačné kampane, ako Týždeň Ligy proti rakovine či Svetový deň proti rakovine, ako aj preventívne a informačné letáky, pomocou ktorých chceme informovať a vzdelávať ľudí, šíriť zásady prevencie a zdravého šivotného štýlu.

Viac informácií o našich projektoch a aktivitách nájdete na stránke https://www.lpr.sk/ alebo na FB https://www.facebook.com/ligaprotirakovine/.


Ak máte konkrétnu otázku, napíšte nám na lpr@lpr.sk alebo zavolajte na 02/52 92 17 35. Ak to bude v našich silách, poradíme, pomôžeme. :)


ĎAKUJEME, ŽE STE UŽ 28 ROKOV S NAMI. :)