Mať včelársky krúžok je tak krásne! Viesť deti k láske k prírode, postupe budovať ich vzťah ku včelám. Vyberáte plást so včelami a deti zo zatajeným dychom sledujú, každý jeden váš pohyb. Až. Až kým neprestanete snívať a nepredstúpite po prvýkrát pred prihlásené deti...

V našich článkoch vás radi informujeme, čo máme nové, aké malé veľké veci sa nám podarili. Teraz vám chceme priniesť aj sériu mikroblogov, ktoré budú nahliadnutím do „našej kuchyne". Mali by popisovať milé a vtipné situácie, ktoré zažívame s našimi malými včelármi.

Už je to piaty školský rok, čo sme povedali ÁNO na včelársky krúžok na Základnej škole M.R. Štefánika v Lučenci. A aby sa nám nemálilo, tento rok sme pribrali aj Základnú školu v Utekáči. Táto „kopa" detí nám prináša veľa zážitkov o ktoré sa s vami musíme podeliť.

Včelia kRAJina
Chýba ešte 2 614,6 €

Včelia kRAJina

kRaj

Vo Včelom kRaji vieme o včelách VČELYčo a s veľkou radosťou sa o naše vedomosti delíme s ostatnými. Pomôžte aj vy s budovaním prvej vzdelávacej včelnice a environmentálneho centra venovaného opeľovačom.

A prečo utrpenie mladého včelára?

  1. Ak si myslíte, že keď viete zvládnuť tisícky robotníc v úli, tak jednoducho zvládnete aj pár žiakov, ste na omyle.
  2. Už 5 sezón realizujeme včelárske kurzy pre začínajúcich včelárov. Museli sme prelúskať veľa ťažkých otázok. No tie najťažšie otázky prichádzajú až od našich malých včelárov.
  3. Nie je ľahké zmeniť naše dospelácke, odborné a ufrflané myšlienky na niečo pútavé pre deti. Vzdelávanie musí byť aj hra. No nech vymyslíte hocijakú novú hru, najpopulárnejšia je hra na klieštika a včelu.
  4. A do úlohy utrpenia sa môžu ľahko dostať aj samotní žiaci: A to si fakt musíme pamätať?

Ak by sme mali dávať aj moderné emócie do tohto a ďalších článkov, tak za každou vetou by bol aj určitý typ „smajlíka". Berte tak „utrpenie mladého včelára" s humorom a nadhľadom.

V najbližšej časti vám prezradíme, či sa med delí aj podľa sexuálnej orientácie. Veríme, že naše zážitky, radosti, aj starosti budeme prinášať pravidelne každý štvrtok.


A nezabudnite, je tu aj čas 2% z dane - https://kraj.sk/2percenta/