... aby mohlo platiť : “MOST mi dáva zmysel ráno vstať”

#24hodinovka – štvrtok 23. augusta 2018, maratón zo ♥

Milé darkyne, milí darci,

Samostatnosť, nie samota
Chýba ešte 1 332,75 €

Samostatnosť, nie samota

Dss-MOST, n.o.

Ľudia s duševnou poruchou žijú medzi nami a ich počet narastá. Pre niekoho každodennosť, pre iného výzva - nadviazať medziľudský kontakt, cestovať MHD či zmysluplne tráviť voľný čas. Pomôžme ľuďom s duševnými poruchami viesť samostatnejší každodenný život.

už tento štvrtok máme opäť šancu zapojiť sa do 24-hodinovky, darcovského maratónu, kedy môžete podporiť rôzne neziskové organizácie v ich činnosti.

Ak sa chcete pripojiť k nášmu klientovi Martinovi, ktorý nás 23.8. podporí, aby ako povedal:

" Podporujem náš MOST, aby som pomohol nie len sebe ale aj ostatným"

Prispejte a pomôžete nám spoločne, aby ľudia s duševnou poruchou neboli sami ale s nami, a vyjsť im zo samoty 4 stien.

Staňte sa našim hrdinom/kou na Dobrej krajine

Podporte našu prácu tu: Dobrý projekt

Ďakujeme ♥

#dobraselfie

Ústami klientov, našich MOSŤákov:

„Most mám rád. Keby nebol Most, bol by som zase sám doma. V Moste tak veľmi nemyslím na tie zlé veci, nepočúvam toľko hlasy, tu sa rozptýlim a je mi lepšie."

„Do Mostu chodím rád. Mám tu kamarátov, najviac ma baví angličtina. Chcel by som si nájsť prácu, ale nie je to ľahké. Predtým som len sedel doma na počítači a pozeral telku. Je to takto lepšie."

„Robím tu užitočné veci. Mame som urobila náušnice. Veľmi sa jej páčili, mala radosť."

„ Najviac ma baví šport, boli sme aj v Taliansku na turnaji. Nevyhrali sme, ale to nevadí, bolo tam fajn. Budem trénovať."

„Už sme boli s Mostom všelikde, ale najviac sa mi páčilo v Beluši, taký rehabilitačný pobyt by sme mali mať znovu, určite by som šiel."

Slovami rodiča:

„Som veľmi rada, že môj syn sem môže chodiť. Pomáha mu to, občas dokonca aj porozpráva, čo bolo v Moste, vyzerá spokojnejší, živší, ako keby sa trochu roztopil. Aj susedia si všimli zmenu – nechodí taký stiahnutý do seba, pozdraví sa, pozrie na človeka"

„Neviete si to predstaviť, čo je to pre rodiča -z ambiciózneho, veselého a úspešného študenta sa stal nesamostatný, uzavretý človek, ktorý sedí doma, nemá priateľov, treba mu všetko päť krát povedať, zdá sa, že je lenivý, ale to ho tlmia aj tie lieky, niekedy hovorí z cesty, niekedy je to až tak, že musí ísť do nemocnice. Mám svoje roky, už nevládzem.

Čo s ním bude, keď tu my nebudeme? Takých Mostov je stále málo..."

Čo o našom podporku hovoria klienti:

„Pobyt v podporovanom bývaní mi priniesol osamostatnenie od rodičov, pocit slobody, samostatnosti. Tiež mi priniesol spolubývajúcich, s ktorými si celkom rozumiem, tak môžeme spolu zdieľať našu chorobu a celkovo život. Bytový asistent mi pomáha pri všetkých činnostiach, ktoré sú pre mňa prínosné. Máme aj komunity, kde riešime problémy v našej malej skupinke a je prítomný aj vedúci podporovaného bývania a psychologička, ktorých pomoc je tak isto ako u asistentov vysoko odborná. Myslím, že keď sa naučím žiť v tejto komunite, budem vedieť žiť hocikde."

„Začiatky boli veľmi ťažké. Zvykať si na nových ľudí spriateliť sa s nimi. S mojim asistentom sme si rozumeli vo všetkom na čom sme spoločne pracovali. Naučil ma vnímať veci lepšie, ako stále byť nahnevaný."

admin: Zuzana Zatloukalová