V tejto adventnej, predvianočnej atmosfére plnej jablkovo-škoricovej vône chystáme podujatie pre rodiny s nepočujúcimi deťmi. Uškový Mikuláš príde už piaty raz.

Uskutoční sa druhú adventnú nedeľu 8.12.2019 od 15:00 do 18:00 už tradične vo Františkánskom kláštore na Františkánskej 2 v Bratislave.

Znamená to pestrý program a príjemne strávený čas v kruhu „uškovej" rodiny.

Nepočujúce dieťa - pomôžme rodičom rozumieť svojim deťom
Chýba ešte 10 000 €

Nepočujúce dieťa - pomôžme rodičom rozumieť svojim deťom

NepocujuceDieta.sk

Pre nepočujúce deti je v stávke veľa - ak nikdy nepočuli, bude pre ne skoro nemožné vedieť hovoriť či čítať s porozumením. Celý počujúci svet im ostane zatvorený. Nemusí to tak byť. Pomôžme ich rodičom, aby s nimi vedeli komunikovať a pomôcť im včas.

Pre deti sú pripravené vianočné tvorivé dielne a ďalšie aktivity. Viesť ich budú dobrovoľníčky OZ Nepočujúce dieťa. Budeme vyrábať vianočné pohľadnice a ďalšie drobnosti, zaspievame Tichú noc a spoločne sa ju naučíme zaspievať aj rukami. Deti sa určite potešia mikulášskym balíčkom.

Súčasťou programu taktiež bude možnosť navštíviť detskú omšu s učením posunkov o 16:30.

Ak vás láka sa k nám pridať, prihláste sa, budeme sa tešiť na stretnutie.

Mikuláša vnímame ako zavŕšenie tohto roka.

Stretneme sa tu s rodinami s deťmi s poruchou sluchu, ktoré rôznym spôsobom kráčajú s nami OZtkovským životom.

Mnohí sú s nami už dlhšie. Niektorých sme stretli v online poradni. Ďalší sa prihlásili rovno na kurz posunkov. Ten sa nám rozrástol - okrem začiatočníkov a mierne pokročilých, rozcvičujeme ruky aj na pravidelnej konverzácii.

Ďalší rodičia priniesli svoje príbehy na pilotnú sériu 6 workshopov HRAVO ku komunikácii. Ďakujeme za dôveru!

Stretli sme sa na rodičovskej víkendovke, kde nám skúsení rodičia pomáhali tvoriť Sprievodcu. Nechali nás nahliadnuť do svojich životov, aby sme ešte viac navnímali, aké rôzne môžu byť cesty za počutím detí. Sprievodcovi to síce predĺžilo príchod na svet - ale veríme, že o to viac úžitku prinesie. Časti jeho obsahu sme ešte overili na pilotnom vzdelávaní rodičov. Tešíme sa na moment, kedy vám ho prinesieme s dovetkom: 9 z 10 rodičov nepočujúcich detí si po zistení diagnózy prialo a praje práve takúto podporu :D

Opekali sme spolu a zažívali lesné dobrodružstvá. Na jeseň sme priniesli nový formát komunitných stretnutí s rozvojovým programom pre deti, kde nám bolo organizačnou oporou štúdio DanceKids a skvelá Monika Podhájska. Pri organizovaní Dňa nepočujúcich detí a septembrovej akcie s témou divokého západu sme sa stretli aj s dlhoročnými priateľmi zo ZŠI Drotárska.

Ďakujeme všetkým našim skvelým lektorkám, lektorom a garantkám - bez vás by kurz posunkov ani HRAVO ku komunikácii proste neboli.


2019 je skutočne bohatý rok. Vďaka zaň! Veľká vďaka VÁM, ktorí ste sa dočítali až sem :), za vašu podporu. Bez nej by mnohé z týchto zážitkov vôbec neboli možné. Poďme to spolu osláviť na Mikuláša.

Krásny predvianočný čas, priateľky a priatelia!

vaša Lubka Majtánová a tím OZ Nepočujúce dieťa