Včely, kozy, ale aj stromčeky v sade majú svoj vlastný podiel na záchrane našej prírody, klímy a tradičnej kultúry. Zastavte sa na prvej slovenskej klimatickej konferencii a príďte si po svoj adopčný certifikát aj Vy!

Návštevníkov CLIMATE CONFERENCE SLOVAKIA 2019 čaká 6. októbra inšpiratívna nedeľa. Chýbať nebudú svetoví odborníci, debaty a workshopy o kľúčových témach spojených so súčasnou klimatickou krízou, ktorej čelíme. Prečo environmentálne problémy stále ignorujeme? Prichádzame o našu vodu, lesy a všetko živé? Ako na Slovensku funguje legislatíva v oblasti environmentálnej kriminality? Je možné žiť udržateľne, ak nezmeníme svoje každodenné návyky konzumu?

Ako môže bežný Slovák prispieť k pozitívnej zmene? Zopár inšpirácií vám prinesie aj DobraKrajina.sk. Priamo na konferencii budete mať možnosť zapojiť sa do prvej adopčnej akcie a jednoducho prispieť k ochrane nášho životného prostredia. Získate svoj vlastný adopčný certifikát a podporíte zachovanie biodiverzity na slovenských lúkach či v ovocných sadoch. Na svojich nových adoptívnych „rodičov" čakajú:

Dobrá krajina
Chýba ešte 14 464,63 €

Dobrá krajina

Nadácia Pontis

Dobrá krajina je darcovská platforma, na ktorej nájdete vyše 50 skvelých overených projektov a tisíce ochotných ľudí podporiť pozitívnu zmenu okolo nás. Aj vy môžete niečo zmeniť. Vyberte si projekt a tvorte s nami lepšiu, vzdelanejšiu, vnímavejšiu a transparentnejšiu krajinu.

  • Veselé kozy z BROZ-u, ktorých hlavným poslaním je pásť sa a spasiť naše tradičné lúky a pasienky
  • Motýle a včielky z Včelieho kRaja, bez ktorých by život ako ho poznáme nebol možný
  • Ovocné stromčeky zo Sadu u Harušťákov, ktoré okrem kyslíka a zdravého ovocia vracajú aj tradičnú kopaničiarsku kultúru do našich končín

Vaše vedomosti prevetrá aj rýchly kvíz – čo všetko viete o našej prírode? Koľko CO2 prefiltruje jeden strom? Koľko krát prežúva koza jedno sústo? Ktorá plodina je najviac postrekovaná? Ako dlho žije včela?

Aj to sa dozviete v stánku DobraKrajina.sk. Tešíme sa na vás J

Nestihli ste sa ešte registrovať na CLIMATE CONFERENCE SLOVAKIA 2019? Urobte tak ešte dnes – deadline sa totiž nezvratne blíži!