Máme za sebou ďalší ročník Tvrďáka a opäť úspešne! Keďže všetci Uliťáci sú tvrďáci, nedali sa pred ostatnými bežcami zahanbiť a podali odvážne výkony. Prekonali okolo 20 prekážok, prebehli vyše 6 kilometrov a pre naše aktivity vysúťažili až 520 EUR!

Za Ulitu sa prihlásilo 9 bežcov a bežkýň- našich kamarátov a podporovateľov, ktorým týmto srdečne ďakujeme. Všetci prekonali nie len náročnú trať, ale aj sami seba. Naozaj, klobúk dole, prekážky neboli najjednoduchšie. Pretekári sa museli brodiť v blate, preskakovať obrovské steny, rúčkovať zavesení iba na rukách, či utekať s niekoľkokilovými vrecami piesku na ramenách.

Vyjdime z Ulity
Chýba ešte 1 655,23 €

Vyjdime z Ulity

Ulita

Sídlisko Kopčany je trochu zabudnutou časťou Petržalky. Časťou plnou detí a mládeže, ktorí ale nemajú kde zmysluplne tráviť svoj voľný čas. Preto je tu už 14 rokov Komunitné centrum Kopčany, ktoré im poskytuje širokú ponuku aktivít.

Bežať sa rozhodla aj naša, už tradičná, najtvrdšia Tvrďáčka Monika. A spravila dobre, pretože, ako aj minulý rok, aj tento krát pre nás vyhrala špeciálnu odmenu pre najrýchlejších bežcov za neziskovky, konkrétne 250 EUR. Sme veľmi radi, že ju máme v tíme, samozrejme nie len preto, že je taká šikovná bežkyňa :) Veľmi sa tešíme z jej úspechu a tiež gratulujeme!

No a ako so všetkými týmito tvrdo vybojovanými peniazmi naložíme? Spravíme si s našimi Kopčianskymi deťmi super leto! Aktivít máme naplánovaných neúrekom, takže sa nebojíme, že by sme peniaze neminuli. Prvý prázdninový víkend sme strávili s deťmi na chate v Hornej Súči, kde časť nákladov bola financovaná z Tvrďáka. V júli ešte plánujeme Letný športový klub na našom ihrisku, ktorý bude prebiehať po celý jeden týždeň. Na jeho záver sa pôjdeme okúpať na Matadorku. Ďalej sa s deťmi chystáme na výlety po Bratislave- pôjdeme napríklad do ZOO a do múzea. V septembri zase absolvujeme pravidelnú opekačku, aby sme privítali nový školský rok.

Tvrďák je veľkou motiváciou k tomu, aby sme boli fit. Je ale úžasné, že organizátori nezabúdajú ani na tých, ktorí občas potrebujú pomocnú ruku, a teda podporujú prácu neziskoviek, ktorí takýmto ľuďom pomáhajú. Celý deň sme si veľmi užili a tešíme sa z úspechov našich bežcov a na leto strávené s našimi deťmi!