Máme za sebou ďalší ročník Tvrďáka a opäť úspešne! Keďže všetci Uliťáci sú tvrďáci, nedali sa pred ostatnými bežcami zahanbiť a podali odvážne výkony. Prekonali okolo 20 prekážok, prebehli vyše 6 kilometrov a pre naše aktivity vysúťažili až 520 EUR!

Za Ulitu sa prihlásilo 9 bežcov a bežkýň- našich kamarátov a podporovateľov, ktorým týmto srdečne ďakujeme. Všetci prekonali nie len náročnú trať, ale aj sami seba. Naozaj, klobúk dole, prekážky neboli najjednoduchšie. Pretekári sa museli brodiť v blate, preskakovať obrovské steny, rúčkovať zavesení iba na rukách, či utekať s niekoľkokilovými vrecami piesku na ramenách.

Vyjdime z Ulity
Chýba ešte 1 677 €

Vyjdime z Ulity

Ulita

Sídlisko Kopčany je trochu zabudnutou časťou Petržalky. Žije tu kopec detí a mladých ľudí, ktorí často nemajú kde zmysluplne tráviť voľný čas. Preto je tu už 15 rokov Komunitné centrum Kopčany, ktoré im poskytuje širokú ponuku aktivít a tiež podporu v náročných životných situáciách.

Bežať sa rozhodla aj naša, už tradičná, najtvrdšia Tvrďáčka Monika. A spravila dobre, pretože, ako aj minulý rok, aj tento krát pre nás vyhrala špeciálnu odmenu pre najrýchlejších bežcov za neziskovky, konkrétne 250 EUR. Sme veľmi radi, že ju máme v tíme, samozrejme nie len preto, že je taká šikovná bežkyňa :) Veľmi sa tešíme z jej úspechu a tiež gratulujeme!

No a ako so všetkými týmito tvrdo vybojovanými peniazmi naložíme? Spravíme si s našimi Kopčianskymi deťmi super leto! Aktivít máme naplánovaných neúrekom, takže sa nebojíme, že by sme peniaze neminuli. Prvý prázdninový víkend sme strávili s deťmi na chate v Hornej Súči, kde časť nákladov bola financovaná z Tvrďáka. V júli ešte plánujeme Letný športový klub na našom ihrisku, ktorý bude prebiehať po celý jeden týždeň. Na jeho záver sa pôjdeme okúpať na Matadorku. Ďalej sa s deťmi chystáme na výlety po Bratislave- pôjdeme napríklad do ZOO a do múzea. V septembri zase absolvujeme pravidelnú opekačku, aby sme privítali nový školský rok.

Tvrďák je veľkou motiváciou k tomu, aby sme boli fit. Je ale úžasné, že organizátori nezabúdajú ani na tých, ktorí občas potrebujú pomocnú ruku, a teda podporujú prácu neziskoviek, ktorí takýmto ľuďom pomáhajú. Celý deň sme si veľmi užili a tešíme sa z úspechov našich bežcov a na leto strávené s našimi deťmi!