Teda ak je nočné pozorovanie motýľov. Je to deň, keď sa hlavne deti tešia, že budú môcť zostať hore dlhšie.

V piatok 13. sme vo Včelom kRaji nešťastný deň určite nemali. Návštevníci posledného tohtoročného nočného pozorovania motýľov si užili jednu z posledných teplejších nocí. Síce nám robili spoločnosť deky a teplý čaj s medom a napriek splnu mesiaca sme mali pochybnosti o úspešnosti pozorovania, predsa sa nám prišlo predviesť niekoľko motýlích druhov. Potešili nás zvedavé otázky účastníkov a ich nadšený záujem.
Bonusom programu bolo spojenie akcie s pozorovaním netopierov, no siete na odchyt ostali prázdne. Bolo to ale príjemné spestrenie a ukázania vzťahov v prírode.

Najlepšími pozorovateľmi sú spravidla deti, ktoré sú nadšené, keď im motýľ pristane na prste a ochotne pózuje pred fotoaparátom. Dokážu si všímať veci častokrát pre dospelého neviditeľné a vychutnať si naozajstné čaro prírody.

Včelia kRAJina
Chýba ešte 2 614,6 €

Včelia kRAJina

kRaj

Vo Včelom kRaji vieme o včelách VČELYčo a s veľkou radosťou sa o naše vedomosti delíme s ostatnými. Pomôžte aj vy s budovaním prvej vzdelávacej včelnice a environmentálneho centra venovaného opeľovačom.

V budúcom roku sa chystáme zorganizovať celonočné pozorovanie motýľov, kedy budeme môcť počas meniacej sa nočnej doby sledovať, ako sa mení druhové zloženie motýľov.