V sobotu 19. septembra sa v Čuňove opäť beží prekážkový beh Tvrďák. Ulita nebude chýbať.

Beh Tvrďák je pre mnohých o prekonávaní športových prekážok aj svojich limitov. Osobitnú skupinu tvoria bežci a bežkyne neziskoviek, ktorí majú ešte aj ďalšiu motiváciu - získať financie pre svoje organizácie a pomôcť tak prekonávať prekážky ľuďom, pre ktorých svoje služby ponúkajú.

Tím Ulity bude aj tento rok reprezentovať Monika. Na otázku prečo ide opäť bežať, napísala:

Vyjdime z Ulity
Chýba ešte 1 677 €

Vyjdime z Ulity

Ulita

Sídlisko Kopčany je trochu zabudnutou časťou Petržalky. Žije tu kopec detí a mladých ľudí, ktorí často nemajú kde zmysluplne tráviť voľný čas. Preto je tu už 15 rokov Komunitné centrum Kopčany, ktoré im poskytuje širokú ponuku aktivít a tiež podporu v náročných životných situáciách.

"Vždy som s obdivom sledovala podobné preteky, ale nikdy som neverila, že sa niečoho takého sama zúčastním. Minulý rok som sa nechala prehovoriť a bola som prekvapená, čo zvládnem. Tento rok chcem bežať znovu. Budem bežať za deti, ktoré si neveria a boja sa mať sny. Myslia si, že ich nedokážu splniť a tak sa často krát vzdajú ešte skôr, ako niečo skúsia. My sa v práci snažíme ukázať im ich silu, pomôcť prekonať prekážky, ktoré považovali za nezvládnuteľné. Spolu to dokážeme."

Ulitu na Tvrďákovi môžete podporiť takto:

  • pridať sa do tímu bežcov a bežkýň a snažiť sa zabojovať o finančnú odmenu od Nadácie Pontis
  • pridať sa do bežeckého tímu aj keď neašpirujete na stupeň víťazov a skúsiť si stanoviť osobnú výzvu, ktorá môže nadchnúť ďalších ľudí, aby prostredníctvom Vás darovali peniaze
  • alebo podporiť náš projekt na Dobrej krajine finančne a pomôcť nám tak ďalej poskytovať služby deťom a mladým ľuďom.

A hlavne nám držte nám palce!