Na štart najblatovejšieho preteku na Slovensku sa tento rok postavilo 43 bežcov. Že je to naozaj DOBRÁ drina vám určite potvrdí každý z nich :) Popasovali sa s 26. prekážkami na 6 km dlhej trati. Čo je však dôležitejšie, vrhli sa do toho s plným nasadením a veľkým srdcom. ĎAKUJEME!

Prekonali samých seba a opäť dokázali, že sa to dá. Aj keď prídu náročné časy, aj keď má človek najväčšiu chuť to vzdať, oplatí sa zabojovať. Vždy sa nájde niekto, kto podá pomocnú ruku a pomôže.

ESET Tvrďák Team zabojoval

Dobrá krajina
Chýba ešte 17 000 €

Dobrá krajina

Nadácia Pontis

Dobrá krajina je darcovská platforma, na ktorej nájdete vyše 50 skvelých overených projektov a tisíce ochotných ľudí podporiť pozitívnu zmenu okolo nás. Aj vy môžete niečo zmeniť. Vyberte si projekt a tvorte s nami lepšiu, vzdelanejšiu, vnímavejšiu a transparentnejšiu krajinu.

Dobrí Tvrďáci štartovali v Košiciach aj Bratislave. Vďaka štartovnému bežcov a podpore ich priateľov a známych sa na činnosť organizácii podarilo tento rok vyzbierať vyše 2200 EUR. O bonus pre svoju neziskovku bojovalo v Bratislave 36 bežcov. Najrýchlejší však boli ESEŤáci. Andrea Ivaničová odbehla náročnú trať za 53 minút a Ronald Weiss za neuveriteľných 48 minút. Práve títo dvaja bežci z ESETu vybojovali odmenu 2x200 EUR pre projekt Generácia 3.0. GRATULUJEME!

Máte pocit, že by ste to dali lepšie? Pridajte sa a pobežte tiež! Dobrý Tvrďák tu bude aj o rok :)

Fotky nájdete TU.

Ako budú peniaze použité?

Ulita sa bude môcť aj v lete venovať deckám zo sociálne znevýhonených rodín v bratislavských Kopčanoch. Na túto časť Petržalky sa tak nejak zabúda. Čo je však smutnejšie, často sa zabúda aj na jej obyvateľov. Kopec vecí tu ešte chýba, deti však nie. Viac o ich projekte tu: Vyjdime z ulity

O mládež sa v inej časti Bratislavy stará aj Mládež ulice. Vedia, ako veľmi dôležité je mať dobré vzory počas dospievania a ako veľa to môže zmeniť. Decká z Rače sa vďaka nim majú vždy na koho obrátiť a nájdu pomoc pri prekonávaní tých svojich prekážok. Čítajte viac tu.

Aj dievčatá môžu byť veľkým prínosom pre svet IT. Myslia si to aj v Datalane a v AJ TY v IT. Veľakrát sa stáva, že dievčatá nie sú povzbudzované k tomu, aby prerážali práve v tomto „mužskom" svete. Spolu to však môžeme meniť. Peniažky z Tvrďáka a všetky ďalšie dary pre Aj TY v IT znamenajú viac stretnutí s dievčatami, viac workshopov a viac žien v IT. Raz možno aj vytúžený baner na ich akadémiu :) Čomu sa venujú si môžete prečítať tu.

Generácia 3.0 zasa verí v zmenu školstva zdola – od učiteľov. Už teraz na Slovensku existujú inovatívne prístupy k vzdelávaniu a učitelia, ktorí učia deti s radosťou. Generácia 3.0 ich hľadá, oceňuje a snaží sa rozšíriť do čo najväčšieho počtu škôl. Takto sa ku kvalitnému vzdelaniu dostane čo najviac žiakov, bez ohľadu na región a finančné možnosti. Viac o Generácii 3.0 tu.

Za všetky organizácie ĎAKUJEME! Dodali ste nám odvahu popasovať sa s prekážkami, ktoré pred nami stoja.