Čakali sme, že darcovský maratón #24hodinovka prinesie nový impulz a podporu pre organizácie, tak potrebnú na konci spomaleného leta. Nečakali sme však, že darcovia doslova zbúrajú všetky naše očakávania od tohto maratónu a takto nás prekvapia.

Za jediný deň ste darovali takmer 20 000 €! Pre lepšiu predstavu, oproti minulému roku je to dvojnásobok! Ako sa podarilo tento úžasný výsledok dosiahnuť?
Súčasťou maratónu bola aj tento rok #dobraselfie. Darcovia sa podelili o svoje dôvody darovať a motivovali aj svojich priateľov, aby sa zapojili. Darovanie je často anonymné, ale keď sa chválime tým, čo nosíme, čo jeme, kde sme boli, prečo sa nepochváliť aj tým, komu pomáhame?


Dobrá krajina
Chýba ešte 14 607,33 €

Dobrá krajina

Nadácia Pontis

Dobrá krajina je darcovská platforma, na ktorej nájdete vyše 50 skvelých overených projektov a tisíce ochotných ľudí podporiť pozitívnu zmenu okolo nás. Aj vy môžete niečo zmeniť. Vyberte si projekt a tvorte s nami lepšiu, vzdelanejšiu, vnímavejšiu a transparentnejšiu krajinu.

Bolo to tesné

Poradie „pretekajúcich" projektov bolo tesné počas celého dňa. Organizácie aj darcovia preto bojovali a darovali do poslednej chvíle, aby na víťazné miesta dostali svoj projekt.

Karty zamiešala Cesta von s projektom Omama, ktorá sa do augustového maratónu tentokrát vložila naplno. Darcovia ju vytiahli na prvé miesto a podporili neuveriteľnou sumou 7 000 €.

Podporovatelia Nezábudky znova vyrazili do ulíc Senca, kde vyzbierali 4 700 € – o tisíc viac ako minulý rok!

Najnapínavejší bol súboj o tretie miesto. ZOMOS aj Ipčko bojovali statočne a darcovia ich podporili sumou viac ako 1000 €, bonus za tretie miesto však získalo NepocujuceDieta.sk. Prvé tri organizácie navyše dostanú bonus 300 €, 200 € a 100 €. Blahoželáme!


Zapojili sa aj známe tváre

#24hodinovka sa tento rok tešila aj podpore známych osobností. Ivan Timko podporil Usmej sa na mňa a spravil si aj vlastnú #dobraselfie. Moderátorky Aďka Špronglová a Veronika Cifrová Ostrihoňová sa zase zapojili do našej Instagramovej výzvy. Večerným prekvapením bolo, keď sa k manželke Veronike pridal aj Sajfa. Cez #dnesdarujem sa navyše podelili, prečo darujú. Aké boli ich dôvody, koho podporili i priebeh celého dňa si pozrite v našej Instagram story.

Juraj Bača daroval narodeniny

Herec Juraj Bača, ktorý oslavoval 32. narodeniny práve vo štvrtok, štedrým gestom vyzval priateľov a fanúšikov, aby mu nekupovali čokolády a kvety, ale tieto peniažky namiesto toho venovali na ľubovoľný projekt na Dobrej krajine.

Samotný Juraj si vybral Nezábudku, ktorej vyzbieraných 4 700 € prinieslo krásne druhé miesto. Pozrite si celú Jurajovu narodeninovú výzvu.

Komu vďačíme za výnimočný úspech

Klobúk skladáme nielen pred vernými i novými darcami, ktorí si dali námahu, prezreli si 50 projektov a rozhodli sa im prispieť a motivovať priateľov cez #dobraselfie. Predovšetkým treba poďakovať ľuďom, ktorí stoja za dobrokrajinnými projektami, celý rok makajú, aby spravili zo Slovenska lepšiu krajinu a počas #24hodinovky neúnavne oslovovali ľudí a dokázali, že si ich podporu zaslúžia. Tento výsledok je predovšetkým vaša zásluha.

Najaktívnejšie organizácie získali od verných i nových podporovateľov obrovské posilnenie do ďalšej práce. A presne to je zmysel #24hodinovky.

Priamymi darmi a 5 %-tami ste podporili aj projekt Dobrá krajina sumou 1077,57 €. Všetky projekty dostávajú technické zázemie portálu od Nadácie Pontis bezplatne. Hradíme tiež všetky súvisiace náklady s modernizáciou portálu, platobnými mechanizmami a poplatkami bankám a kartovým spoločnostiam, ako aj vybavením a reportovaním verejnej zbierky, ktorou je zbieranie financií zastrešené. Z 5 %, ktoré darcovia venujú na prevádzku Dobrej krajiny, ročne získame približne 7 000 €, ktoré využívame na propagáciu zverejnených projektov, ako napr. na túto 24-hodinovku. Väčšinu nákladov môžeme uhradiť najmä vďaka firemným partnerom. Aj tento rok patrí naša vďaka za podporu najmä Nadácii ESET. Ďakujeme!