Sviatok práce sme spolu s našimi rodinami oslávili spoločným sadením na tekvicovom poli.

Okrem našej najobľúbenejšej tekvice hokkaido sme vysadili aj špagetové tekvice, indické uhorky a cukety. Počas leta si z nich spolu s rodinami budeme pripravovať zdravé a chutné jedlá. O políčko (plenie trávy, polievanie, zber úrody) sa budú starať rodiny zapojené do projektu sebestačnosti.


Sebestačné oravské rodiny
Chýba ešte 3 000 €

Sebestačné oravské rodiny

Misia mladých

Deti prišli o otca, matky o manžela ako živiteľa rodiny vinou choroby alebo úrazu. Mnohé rodiny v oravskom regióne sa tak ocitli v náročnej životnej situácii a vo finančných ťažkostiach. S pomocou občianskeho združenia Misia mladých sa učia sebestačnosti. Bezplatným darovaním hospodárskych zvierat, ovocných stromčekov, semien plodovej, listovej a koreňovej zeleniny môžete pomôcť týmto rodinám v samostatnom hospodárení a zvyšovaní sebestačnosti aj vy. Súčasťou pomoci je aj vzdelávanie matiek a detí z týchto rodín v oblasti spracovania produktov zo zeleniny a ovocia, zberu, využívania a poznania byliniek.

Zvieratká do rodín

Prasiatka, sliepky-nosnice a kozy smerovali do rodín v náročných životných situáciách. Rodinka s ôsmimi detičkami ale aj osamelá mamina z odľahlej osady tak budú môcť rozšíriť svoje súčasné chovy.


Rozvíjame zručností detí zo Zariadení núdzového bývania

Deti zo Zariadení núdzového bývania pod vedením našej skúsenej Beátky sa učia variť zdravé a lacné jedlá a zbierať bylinky. Z prvých prvosienok a podbeľa si deti pripravili chutný a zdravý čaj. Napiekli buchty s ovocným džemom, ktorý mali z minuloročných zberov ovocia.


Ďakujeme za Vašu podporu a pomoc.