Žije medzi nami bez pomoci a podpory rodiny, ktorá sa nachádza v Turecku. Právnička Ligy za ľudské práva ju zastupuje v azylovom konaní, avšak snažíme sa jej pomôcť aj ľudsky, keďže nikoho iného na Slovensku nemá.

V dnešných dňoch sa aj do našich domácností dostávajú smutné správy o utrpení ľudí v Aleppe a v Sýrii. Na Slovensku nemáme veľa utečencov, ale máme tu mladú ženu priamo z Aleppa, ktorá stále čaká na rozhodnutie, či jej naša krajina udelí azyl alebo nie. Kým je jej postavenie nevyriešené, nemá zdravotné poistenie, ktoré by jej pokrylo potrebnú starostlivosť, a ministerstvo jej počas azylového konania uhrádza iba neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Jej pracovné možnosti sú momentálne tiež veľmi obmedzené, s preukazom žiadateľky o azyl a zatiaľ bez udeleného pobytu ju nikto nezamestná. Z toho, čo zažila, má veľa tráum a zdravotných problémov. Chceli by sme jej teda pomôcť a zaplatiť potrebné vyšetrenia a sedenia u psychológa, ktoré by jej pomohli dostať sa aspoň čiastočne do psychickej pohody a dali jej nádej na zaradenie sa do normálneho života. Ide pritom o aktívnu a činorodú ženu, učí sa slovenčinu a chce chodiť prednášať na školy. V tom by jej veľmi pomohol malý prenosný notebook. Ďakujeme Vám za akýkoľvek príspevok.

Prispieť môžete hneď teraz TU

Dajme šancu utečencom
Chýba ešte 5 304,19 €

Dajme šancu utečencom

Liga za ľudské práva

Pomáhame utečencom, ktorí na Slovensku žiadajú o azyl, ako aj tým, ktorým už bola poskytnutá medzinárodná ochrana. Snažia sa tu žiť, naučiť sa slovenský jazyk, nájsť si prácu, začleniť sa do našej spoločnosti... začiatky sú ťažké a my našim klientom pomáha ich prekonať a viesť plnohodnotný život.