Všetkým dobrokrajinárom prajú Majákovci príjemné dni v roku 2019!

Sviatky pohody a oddychu sú za nami a pred nami nové výzvy v roku 2019. Práve teraz je čas popremýšľať o tom, ako sme rok 2018 prežili, na čo môžeme nadviazať a z čoho sa môžeme poučiť, aby sme v budúcom roku urobili veci inak. Aj v Majákovskom domove sme bilancovali. Asi ako každý z nás, aj my sme prežívali horšie chvíle; napríklad keď sme bojovali s ťažšími zdravotnými problémami, alebo keď nás trápili obavy z neistej budúcnosti tejto doby. Obavy a strach však prevýšili chvíle plné radosti so spoločne strávených chvíľ pri oslavách, hrách, či pri rôznych spoločných aktivitách.

Rok 2018 bol pre nás aj rokom rôznych nových zážitkov. Počas teplých dní sme vyšli za brány nášho Majáku a tvorili krásne obrazy v prírode okolo nás - v lese, v parku, pri vode. Vybrali sme sa aj na nové miesta a spoznávali krásy Slovenska - konkrétne Liptov, či mesto Martin a jeho okolie. Krásne zážitky si priniesli aj naši Majákovci - Martin a Peťo, ktorí sa zúčastnili vernisáže na Nemeckom veľvyslanectve. Tam zas vstúpili do sveta významnej spoločnosti, ktorej s jemnou eleganciu predstavovali Majákovské diela. Najkrajší zážitok si ale isto prináša náš Martin z dovolenky v Chorvátsku, ktorý sa spolu so svojimi kamarátmi z Košíc mohol prvý krát kúpať v mori a zažiť ten istý pocit, ktorý láka každého z nás - pocit plný slobody, voľnosti a vnímania seba samého. Slzy dojatia až smútku počas celej cesty autobusom naspäť nám dali jasne najavo, že všetci, nehľadiac na naše obmedzenia potrebujeme život žiť, nielen prežívať.

Darujme hluchoslepým farebný život
Chýba ešte 1 662,41 €

Darujme hluchoslepým farebný život

Maják n.o.

Predstavte si svoj život v tichu a tme. Taký je život mladých hluchoslepých, ktorým sa na Slovensku špeciálne venujú na jedinom mieste. V Majáku pri Košiciach.

Naši Majákovci môžu žiť život v Majáku aj vďaka Vám, všetkým "dobrokrajinárom". Ďakujeme Vám za Vašu podporu, dobré slovo, či spoluprácu.

Osobitne chceme poďakovať aj firme Communication Specialist LafargeHolcim European Business Services z Košíc a Cukru production, s.r.o. z Trnavy za podporu tohoto projektu.

Všetkým Vám prajeme pokojný a života plný rok 2019!

Tím Maják n.o. a najme,

Martin, Juraj, Peťo, Kristínka, Andrejka, Samko, Andrej a Majko.