Sociálny pracovník Mládeže ulice trávi poobedia na ulici. Robí tak niekoľkokrát do týždňa preto, aby sa venoval deťom a mladým ľuďom z mestských komunít, ale aj sociálne vylúčených častí v Bratislave.

Pripravujeme si úlohy do školy, učíme sa farby a držať nožnice, hráme hry, rozprávame sa o tom, čo sa v spoločnosti deje a aký na to majú mladí názor, ukazujeme im, ako sa ich nápady dajú pretaviť do reality, hráme futbal, preberáme vzťahy, problémy v škole či v rodine, snažíme sa ich sprevádzať v ťažkom období dospievania a chceme im dávať pozitívny príklad.

Sociálny pracovníkje odborník a buduje vzťahy, aby mohol mladému človeku pomôcť rozvíjať sa správnym smerom. Je to zodpovedná úloha a jeho cieľom je byť v danej chvíli, tu a teraz, na ulici, na sídlisku celým človekom k dispozícií deťom a mladým ľuďom.

Mládež (z) ulice
Chýba ešte 2 954,84 €

Mládež (z) ulice

Mládež ulice

Skúste sa na pár chvíľ vrátiť do obdobia svojho detstva a dospievania. Spomeniete si na letné zážitky, čas strávený so spolužiakmi či dôležité rozhodnutia, pred ktorými ste stáli. Isto vo Vašom živote hrali dôležitú rolu rodičia, no možno tu boli aj ďalší dospelí, ktorí vás inšpirovali a posunuli. Učiteľ, tréner, vedúci krúžku či kňaz – človek, ktorý Vám rozumel.

Teraz by sme veľmi potrebovali vašu pomoc. Čaká nás náročné letné obdobie, kedy chceme mladým ľuďom na ulici zabezpečiť zmysluplné voľnočasové aktivity, chceme s nimi športovať, rozprávať sa, byť tam pre nich ešte viac, keďže budú mať prázdniny. Na to však potrebujeme zaplatiť sociálneho pracovníka, pretože on je tým, kto toto všetko dokáže.

Ako nám môžete pomôcť?

Blíži sa Tvrďák - športové podujatie, kde môžete za Mládež ulice bežať a zdolať prírodné prekážky. Celé štartovné uhradíte nám a my ho premeníme na konkrétne aktivity, ktoré v lete budeme s mladými na sídlisku robiť. Viac informácií nájdete tu Bežci hláste sa na adrese karina@mladezulice.sk

Ak si na Tvrďáka netrúfate, ale chcete nám pomôcť, jednoducho nám prispejte na našu prácu. Ešte 6 mesiacov bude každý váš pravidelný dar zdvojnásobený 1:1. Je to vďaka podpore Poisťovne Slovenskej sporiteľne. To je výborné a nám to veľmi pomôže! Najlepšou cestou je nastaviť si trvalý príkaz, aby ste na to nemuseli myslieť (aj keď aj vaše pozitívne myšlienky budú pre nás veľkým potešením :) Viac informácií tu

Bolo by výborné, keby sa nám podarilo do konca júna vyzbierať minimálne 250 EUR. Potom na štart Tvrďáka postavíme aj tím z našich tínedžerov. Minulý rok si to veľmi užili a tento rok by to bol pre nich opäť výborný teambuilding.

Ďakujeme!

CHCEM PODPORIŤ

Veľmi sa tešíme z každej vašej podpory, myšlienky na nás a na našu prácu.

ĎAKUJEME!