Jednou z najväčších udalostí, ktoré sa nám podarili uskutočniť v projekte POMÁHAME S ÚSMEVOM bola rekonštrukcia socializačnej miestnosti, ktorá nám otvorila bránu do ďaľších aktivít zameraných na ťažko skúšaných rodičov hospitalizovaných na Klinike detskej hematológie a onkológie v Bratislave.


POMÁHAME S ÚSMEVOM
Chýba ešte 4 860 €

POMÁHAME S ÚSMEVOM

SMILE

Transplantácia kostnej drene je veľmi náročny proces po fyzickej ako aj po psychickej stránke, o to ťažší, keď hlavnú úlohu v ňom hrá dieťa, či mladý človek. Jednou z aktivít projektu POMÁHAME S ÚSMEVOM je aj organizácia celoslovenského stretnutia detí, mladých ľudí s transplantovanou kostnou dreňou a ich súrodencov, aby sme podporili ich návrat do bežných životov po niekoľkomesačnej sociálnej izolácii. Chceme im pomôcť znovuobnoviť ich sebavedomie a dravosť mladosti. Po turbulentnom období vyčariť úsmev na ich tvárach. V roku 2019 sa stretnú už po tretí krát, po Oščadnici a Myjave to tentokrát bude v Ružomberku.Témou bude zdravým pohybom a zdravou výživou rýchlejšie do bežného života. Ďakujeme za všetky Vaše príspevky, ktorými ich spolu posunieme opäť do života.

Vďaka naším sponzorom sme oficiálne OTVORILI SOCIALIZAČNÚ MIESTNOSŤ pre rodičov, kde môžu nabrať energiu tak potrebnú, aby mohli každý deň podporovať svoje deti a pomáhať im vracať sa k radostiam života. Ide o miesto, kde sa môžu občas vyrozprávať, zrelaxovať, prípadne v tichu meditovať, či naopak socializovať sa s ostatnými rodičmi mimo oddelení, kde sú so svojimi deťmi. Táto miestnosť bude slúžiť na pravidelné aktivity, ako sú stretnutia rodičov so skúsenými psychológmi, stretnutia s rodičmi odliečených detí a zaradených do normálneho života, na odborné workshopy, semináre, relaxačné masáže, relaxačnú jogu, výuku anglického jazyka, ako aj jednorázové aktivity ako sú minikoncerty, relax beauty day, divadelné predstavenia a pod. A samozrejme tiež bude slúžiť len tak. Na uvoľnenie emócií... Na vyplakanie...

Socializačná miestnosť už začala ožívať... Z prvých stretnutí s rodičmi vyplynulo, že najväčší záujem bude o aktivity zamerané na psychohygienu, a to relaxačné masáže, joga, arteterapia, stretnutia so psychológmi, skupinové terapie. Rovnako zaujali kultúrne podujatia, ako sú malé koncerty, predstavenia, ako aj stretnutia so zaujímavými ľuďmi.

Už v priebehu marca budú v socializačnej miestnosti prebiehať naše prvé aktivity. Do našich priestorov zavíta na pravidelnej báze MUDr. Ivana Jungová, ktorá sa venuje relaxačným a akupresúrnym masážam chrbta, nôh, hlavy, tváre. Okrem ukončeného štúdia na medicíne v Bratislave tohto roku sa pripravuje na ukončenie štúdia čínskej medicíny v Prahe. Jej masáže pôsobia na uvoľnenie napätia, strachu a majú i liečebné účinky. Do budúcna máme v pláne pani doktorku osloviť aj na arteterapiu, ktorej sa už niekoľko rokov venuje.

Cvičenia jógy by mali začať prebiehať pod dohľadom známeho učiteľa jógy Mgr. Mateja Štepita. Rodičia budú mať možnosť ponaťahovať a uvoľniť svoje unavené chrbáty, ktoré denne opierajú o tvrdé drevené stoličky prisunuté k posteliam svojich chorých detí.

Tešíme sa na koncertné predstavenie Chick2Chick Trio, ktoré nám už raz spríjemnili atmosféru nášho oficiálneho otvorenia socializačnej miestnosti. Mladé talentované dámy nám prisľúbili, že bude pre nich cťou aspoň takto uľahčiť dlhodobý pobyt rodičov v priestoroch detskej nemocnice a rady týmto úžasným spôsobom podporia dobrú myšlienku.


V prvom rade by sme sa chceli veľmi pekne poďakovať všetkým, ktorých náš projekt oslovil, za ich podporu a prejavenú dôveru, ktorú si nesmierne vážime. Naším cieľom je zabezpečovať naše aktivity na dennej báze. Aby rodičia mali možnosť každý deň aspoň na chvíľku zabudnúť na utrpenie, ktoré prežívajú. Aby mali možnosť aspoň na chvíľku sa uvoľniť, vydýchnuť, zasmiať sa, aby sa plní novej sily vrátili do izieb a sterilných boxov k svojim najcennejším pokladom - k svojim deťom, aby im pomáhali vrátiť sa do "normálneho" života.

Našu prácu vnímame ako veľkú výzvu, ale zároveň aj záväzok uskutočňovať ju s najväčším úsilím a odhodlaním, s otvoreným srdcom, tak, aby prinášala očakávaný výsledok. A to silných rodičov - schopných podržať svoje detičky v ich neľahkej životnej ceste. Byť im oporou. Vieme, čo títo rodičia potrebujú, sami sme si tým prešli. Preto sme sa rozhodli pomáhať s úsmevom.

Vdýchnite život do socializačnej miestnosti spolu s nami - s rodičmi, ktorí sprevádzali svoje deti transplantáciou kostnej drene a mnohí aj dlhodobou onkologickou liečbou. Oslovujeme aj Vás, našich priaznivcov a podporovateľov, ak môžete a chcete, pomáhajte s nami.. S úsmevom..

Ďakujeme.