Srdečne vás pozývame na divadelné predstavenie "SNY", ktoré zahráme v stredu 27. marca 2019 o 19:00 v ľavom krídle Pisztoryho paláca na Štefánikovej 25 v Bratislave. Vstup je zdarma.

Srdečne vás pozývame na divadelné predstavenie "SNY", ktoré zahráme v stredu 27. marca 2019 o 19:00 v ľavom krídle Pisztoryho paláca na Štefánikovej 25 v Bratislave. Vstup je zdarma.

Sny sú neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Umožňujú nám spracovať udalosti, ktoré môžu byť bolestivé alebo mätúce, v prostredí, ktoré je emočne skutočné, fyzicky však neexistuje. Ľudia bez domova snívajú tiež. Poznáme ich sny? Ako ich vnímajú a ktoré sny si pamätajú aj po mnohých rokoch? V tejto divadelnej hre nám herci a herečky odhaľujú tajomstvá svojich snov a ich vlastné interpretácie.

Divadlo bez domova
Chýba ešte 1 818,3 €

Divadlo bez domova

Divadlo bez domova

Ľudia bez domova, ľudia s telesným postihnutím a iní ľudia na "okraji" hrajú divadlo. V divadle dávajú svoje umenie divákom a zároveň pomáhajú svojim kolegom. Vašich 10 eur umožní 1 hercovi/herečke v našom divadle odohrať 1 divadelné predstavenie.

Po predstavení bude nasledovať krátka diskusia, v ktorej sa budete môcť našich hercov a herečiek opýtať, čo vás zaujíma.

Hrajú: herečky a herci Divadla bez domova – ľudia bez domova, ľudia s telesným postihnutím, ľudia so psychiatrickou diagnózou a inak sociálne vylúčené či znevýhodnené osoby
Dramaturgia a réžia: Uršuľa Kovalyk, Patrik Krebs
Pohybová spolupráca: Tomáš Kubiš
Hudba: Oskar Rózsa
Scéna a kostýmy: Oleg Šuk
Kostýmy: Eva Matkuliaková

Ak sa vám naše predstavenie bude páčiť, podporiť nás môžete aj prostredníctvom Dobrej krajiny. Aj vďaka vašim darom môže každý z našich hercov a každá z našich herečiek dostať odmenu 10 eur za každé odohrané divadelné predstavenie.

https://www.dobrakrajina.sk/sk/projekt/divadlo-bez-domova

Facebooková udalosť k predstaveniu: https://www.facebook.com/events/2564546796907443/


Divadlo bez domova je jediným divadlom na Slovensku a jedným z mála divadiel na svete, ktorého hercami a herečkami sú ľudia bez domova, ľudia s telesným postihnutím, ľudia so psychiatrickou diagnózou či inak znevýhodnené skupiny a jednotlivci. Divadlo pôsobí, skúša a uvádza predstavenia v ľavom krídle Pisztoryho paláca, ktorý je jedným zo staromestských centier kultúry a vzdelávania.

Viac Informácií o našom divadle a predstaveniach nájdete aj na webovej stránke http://www.divadlobezdomova.sk alebo na Facebooku https://www.facebook.com/pages/Divadlo-bez-domova/137534959635165

Predstavenie hráme v rámci projektu "PM 2019", ktorý podporil Darcovský program Philip Morris v Nadácii Pontis.

Vznik a realizáciu predstavenia tiež podporili: ČSOB nadácia, Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky, Nadačný fond Slovenských elektrární v Nadácii Pontis, Bratislavský samosprávny kraj, Bratislava-Staré Mesto, Nota bene, INY DESIGN, Drift Advertising.