Sadneme do auta a budeme pomáhať priamo v rodinách. ​Aj tento týždeň!

V stredu máme v jednom z našich Centier Návrat na "pláne" 3 rodiny, v ktorých žijú deti - hrdinovia.

Prekonali mnoho traumatických udalostí (odmietnutie, opustenie, neprijatie, zanedbanie...) v najútlejšom a najzraniteľnejšom veku (v prenatálnom období, po pôrode, prvé mesiace života). Napriek tomu sa snažia ukotviť v nových vzťahoch a statočne znášať prítomnosť "obrovitých bubákov z minulosti".
Najmladšie z tých detí má 2 roky, povedzme, že sa volá Janka. Bubáci prichádzajú k nej nielen v noci, ale aj pri malých zmenách v živote, takže často plače a kričí. Najstaršie z nich má 14, povedzme, že sa volá Jakub a často býva vystrašený, keď sa chce niekto k nemu priblížiť. Miesto toho, aby požiadal o pomoc, kričí na všetkých, kradne a klame. A potom sú tam dospelí a milujú ich, ale... Ako milovať dieťa, ktoré sa správa takto? Ako mu pomôcť žiť medzi nami, aby bolo v bezpečí a aby sme my všetci naokolo boli v bezpečí? Ako si byť istý, keď toľko pochybujem? Ako mať silu na každý deň celé tie roky?

No a preto SME tam. S nimi. Pretože žijú na dedinkách v rôznych častiach Slovenska, ale v zásade ďaleko od profesionálnej pomoci. Cestujeme a meníme sa na poradcov i terapeutov u nich doma. Pretože pred mnohými rokmi sme sa rozhodli robiť maximum našich služieb tak, aby boli dostupné. Môžeme to robiť aj vďaka ľuďom, ktorí v tom tiež vidia zmysel a rozhodli sa nás podporovať.

Ďakujeme, že ste jednými z nich a umožňujete nám to!

4500 opustených detí chce vyrastať v rodine
Chýba ešte 3 821,86 €

4500 opustených detí chce vyrastať v rodine

Návrat

Hľadáme pre opustené deti rodičov, ktorí im vytvoria bezpečný domov a ponúknu sami seba. Tieto deti ale často prežili traumatickú udalosť a my im aj ich novým rodičom s vašou pomocou ponúkame možnosť rôznych terapií, ktoré im pomôžu preliečiť "boľačky" na duši.