Čo by to bola za zima v našom Centre bez pravých, nefalšovaných, uzimených snehuliakov s mrkvovými nosmi a farebnými šálmi ?

Títo naši zimní spoločníci síce nie sú živí ale mnohým deťom sú skvelými priateľmi. V zimnom období sa na nás slniečko pozerá len spoza veľkých prázdnych konárov. My však vidíme, že sa na nás potmehúdsky usmieva, pretože vidí úsmev na mrazom vyštípaných tvárach našich detí. Tešia sa zo snehu, užívajú si sánkovačky, guľujú sa, hrajú sa rôzne hry, stavajú snehuliakov obdivujú krásy uja Mrázika, ktorý pre nich vyrobil cencúle a nakreslil krásne kvetiny na okná našich domov.

Všade počuť detský smiech a radosť. Ako si však už pomaly začíname zvykať, ani táto zima nie je výnimkou a sme svedkami častých výkyvov počasia. Snehuliak na fotke je tento rok už niekoľký v poradí, pretože zatiaľ sa nám všetky postupne roztopili. My sa však nevzdávame a vždy keď nasneží vyrobíme si nového kamoša.

Naordinujme hru deťom bez lásky
Chýba ešte 2 455,57 €

Naordinujme hru deťom bez lásky

Centrum Slniečko

Deti, ktoré sa stali svedkami násilia, alebo boli obeťou, často nedokážu svoje zážitky komunikovať. Cez kreslenie, stavebnice, či rôzne hry a terapie prerozprávajú svoj príbeh, aby im dospelí rozumeli. Pomôžte Centru Slniečko liečiť detské duše.

Možno sa pýtate, že prečo toľká pozornosť: "veď je to len snehuliak!". Pre niekoho len snehuliak, pre nás ďalšia možnosť ako dodať našim deťom odvahu niečo vytvoriť, byť prínosom, cítiť dôležitosť, užiť si krásu z vytvoreného a tak isto minúť prebytočnú energiu, ktorá sa veľa krát ukrýva za smútkom dieťaťa.

Jedno z dvoch dievčat na fotografii, povedalo: "Toto je vôbec prvý snehuliak, ktorý som v živote postavila." Sme radi, že sme jej to umožnili. Sme radi, že našim deťom prostredníctvom denných činností ukazujeme správnu cestu. Kľukatú cestu k odvahe a šťastiu, zloženú z mnohých maličkostí.

Po Zime prichádza Jar, avšak Zima ešte nepovedala svoje posledné slovo, preto navrhujem, poďme si ju ešte užiť. :-)

Ďakujeme, že nám pomáhate zohriať srdcia našich detí.