Počas dnešného sviatku štedrosti, dávania a dobrovoľníctva (GivingTuesday) treba hovoriť o veľkých a pozitívnych veciach. Práve taká sa deje na začiatku decembra v sociálnej dielni Voštinári.

Od júna tohto roka sme náš projekt posúvali k ďalšiemu veľkému mílniku nášho včelieho projektu. Začali sme hľadať miesto, kde by vznikla naša sociálna dielňa na spracovanie včelieho vosku. Vedeli sme, že ju chceme otvoriť v regióne, ktorý potrebuje nové pracovné miesta ako soľ. Z viacerých favoritov nakoniec vyhrala obec Utekáč, ktorá prišla o veľký závod na spracovanie skla a odvtedy obrovské priestory zívajú prázdnotou. A tam kde iní vidia nemožné, my nachádzame potenciál. My sme si prenajali jedno poschodie v bývalej administratívnej budove sklární.

V septembri sme uzavreli zmluvu a od vtedy pripravujeme miesto na prevádzku. Začali sme s premenou priestoru na dielňu, robíme zázemie, objednávame stroje.
V novembri začal kurz na spracovanie vosku do ktorého sa prihlásilo 20 ľudí z obce a blízkeho okolia. Kurz bol určený pre dlhodobo nezamestnaných a z absolventov začneme vyberať prvých zamestnancov.

Včelia kRAJina
Chýba ešte 2 614,6 €

Včelia kRAJina

kRaj

Vo Včelom kRaji vieme o včelách VČELYčo a s veľkou radosťou sa o naše vedomosti delíme s ostatnými. Pomôžte aj vy s budovaním prvej vzdelávacej včelnice a environmentálneho centra venovaného opeľovačom.


V decembri spustíme skúšobnú výrobu sviečok. Ešte nás čaká veľa roboty, ale s Vašou pomocou ide všetko ľahšie. Každá podpora nás privádza bližšie k cieľu. Každé euro nám pomáha platiť faktúry za stavebné práce, za materiál, za vytvorenie kúrenia. Buďte s nami pri začiatkoch sociálnej dielňe Voštinári. ĎAKUJEME!