V Tanzánii plynie čas niekedy skutočne čarovne. To, čo sa nám počas prvého pobytu s Luckou nepodarilo za celých osem mesiacov, som teraz zvládla za necelé tri týždne!

Ide konkrétne o poličky na školskú improvizovanú knižnicu.S nápadom knižnice pre školu pôvodne prišla Lucka. Knihy boli darované z USA a ochotným dušiam sa ich podarilo dopraviť cez Česko až do Tanzánie. Na druhý zdroj knižiek som natrafila teraz, keď som pátrala po tom, aké všetky učebné pomôcky sa u nás vôbec nachádzajú. A našla som skutočný poklad, cez sto nádherných nových nedotknutých anglických knižiek!

Teraz mám z knižiek v poličkách skutočnú radosť, keďže sa mi už neváľajú všade po office. Ale ešte väčšiu radosť z nich majú naše deti, ktoré si ku mne pravidelne po knihy chodia. Po tom, ako knižku dočítajú, vyplnia mi krátky formulár, aby sa so mnou podelili o tom, čo sa im na knihe páčilo alebo čo sa z nej naučili. Zároveň mi musia napísať krátke zhrnutie obsahu, pričom si trénujú písanie a angličtinu.

Deti Afriky
Chýba ešte 975,47 €

Deti Afriky

Deti Afriky SK

Potrebujeme Vašu pomoc pri zakúpení postelí a nábytku pre internát strednej školy Yedidia v Tanzánii, ktorý bude zriadený pre dievčatá a študentov so zdravotným postihnutím z chudobných rodín.

Nedá mi nespomenúť jedného žiaka piatej triedy. Volá sa Agustino a po novú knihu si príde každý jeden deň! Číta po večeroch v hostely alebo cez prestávky v škole. Napríklad, pri čítaní Pinocchia sa naučil, že by sme sa mali navzájom rešpektovať, byť poctiví a nesebeckí. Na otázku, prečo rád číta mi odpovedal, že rád zisťuje nové veci, čím sa zároveň učí.

Pokiaľ by ste sa rozhodli školu navštíviť, určite so sebou prineste aspoň jednu knižku do poličky :) .