Mnohí rodičia postihnutých detí sú hrdinovia. Aj rodičia detí so sluchovou poruchou.

Pomôžte nám šíriť video, v ktorom spieva Fero Majtán svojmu synovi, že je perfektný.

Pomôžte nám zriadiť prvé detské audiocentrum na Slovensku.

Sprievodca pre rodičov nepočujúcich detí
Chýba ešte 6 825,08 €

Sprievodca pre rodičov nepočujúcich detí

NepocujuceDieta.sk

Pre nepočujúce deti je v stávke veľa - ak nikdy nepočuli, bude pre ne skoro nemožné vedieť hovoriť či čítať s porozumením. Celý počujúci svet im ostane zatvorený. Ich potenciál sa plne neprejaví. Nemusí to tak byť. Pomôžme ich rodičom, aby im vedeli pomôcť včas.

Aj rodičia detí so sluchovou poruchou sú ochotní urobiť pre svoje deti takmer nemožné. Podobne ako Fero Majtán, ktorý svojmu synovu odkazuje, že je perfektný a nikdy sa nesmie vzdať. Aj preto sa so svojou manželkou rozhodli pomáhať ďalším rodičom a deťom so sluchovým postihnutím založením portálu Nepocujucedieta.sk.

Ferova pieseň vznikla spontánne, keď v ťažkej chvíli uvažoval nad budúcnosťou svojho syna. Na jej úprave sa podieľal hudobník Boris Čellár a speváčka Lucia Lužinská. Nie je cieľom, aby sa skladba stala hitom „hitparád", ale aby povzbudila rodičov, ktorí sa nevzdávajú, bojujú, pomáhajú a mnohí z nich myslia aj na iných.

Zdieľajte prosím toto video a prispejte do zbierky na zriadenie prvého detského audiocentra v bratislavskej Detskej fakultnej nemocnici. Dodáte tak silu mnohým rodičom a pomôžete vytvoriť lepšie podmienky pre nepočujúce deti na Slovensku.

Prispejte zaslaním SMS v hodnote 5 € na číslo 834, alebo darujte ľubovoľnú sumu na DobraKrajina.sk. Spolu potrebujeme vyzbierať 20 000 €, aby stovky detí mali prístup ku skorej diagnostike ich poruchy sluchu. Ďakujeme za každú pomoc.