Sadenice ovocných stromčekov a kríkov sme v októbri darovali aj Zariadeniu núdzového bývania v Dolnom Kubíne. Okrem toho sme im tiež zabezpečili kvalitný sadbový cesnak.

V utorok 27. októbra sme navštívili rodiny v ZNB, aby sme spolu s matkami a deťmi zasadili ovocné stromčeky a kríky (jabloň, hruška, slivka, čučoriedky, maliny, drienka). Deti sa aktívne a ochotne zapojili do výsadby. Niektoré vysádzali stromčeky, iné kopali a polievali.

Sebestačné oravské rodiny
Chýba ešte 2 235,81 €

Sebestačné oravské rodiny

Misia mladých

Deti prišli o otca, matky o manžela ako živiteľa rodiny vinou choroby alebo úrazu. Mnohé rodiny v oravskom regióne sa tak ocitli v náročnej životnej situácii a vo finančných ťažkostiach. S pomocou občianskeho združenia Misia mladých sa učia sebestačnosti. Bezplatným darovaním hospodárskych zvierat, ovocných stromčekov, semien plodovej, listovej a koreňovej zeleniny môžete pomôcť týmto rodinám v samostatnom hospodárení a zvyšovaní sebestačnosti aj vy. Súčasťou pomoci je aj vzdelávanie matiek a detí z týchto rodín v oblasti spracovania produktov zo zeleniny a ovocia, zberu, využívania a poznania byliniek.

Okrem stromčekov si deti s pomocou svojich mám tiež vysadili na vopred pripravené políčko zdravý a chutný cesnak.

Deti aj mamy sľúbili, že sa budú o to pravidelne starať, aby si mohli dopestovať vlastné ovocie a cesnak.

Túto aktivitu sme mohli zrealizovať aj vďaka Vašej podpore a pomoci!

Ďakujeme!

Fotky z výsadby cesnaku:

Fotky z výsadby stromčekov a kríkov: