Malý sad so starými odrodami ovocia sa stal súčasťou slovenskej Dobrej krajiny.

Hostinec u Klačkov

Neďaleko sadu sme zrekonštruovali starý hostinec, kde sa už stretáva miestna komunita i cezpoľní. Začali sme tu s workshopmi tradičného staviteľstva. Robili sme hlinené omietky, fasádu z prírodných farieb. Stavali sme suchý múrik dobrovoľníkmi. Tí nám pomáhajú aj so stavbou permakultúrnych záhonov. Mávame tu cvičenia jogy a meditácie s gongami. Na tvorivej dielni sme sa učili techniku monotypie s ilustrátorkou. Na zimu chystáme dramatický krúžok a možno bude aj ochotnícke divadlo. Zároveň tu budeme realizovať vzdelávacie kurzy rezu stromov, výsadby ovocných stromov, spoznávania plodov jabloní a hrušiek. V sade staviame na leto týpí, ktoré poskytuje pobyt v priamom kontakte s prírodou. Naša dizajnová značka Druhý dych má nové prírastky vo forme svietidiel.

Radostná práca
Chýba ešte 1 772,67 €

Radostná práca

Radostná práca

Z mesta na kopanice. Sad u Harušťákov začal minulý rok písať svoj príbeh. Od tej doby rastieme, okrem starých odrôd ovocných stromov pribudli aj ovečky. Tento rok nastal čas na spracovanie úrody. Pomôžte nám budovať komunitu, ktorá dostane jedinečné ovocné chute späť na náš stôl.

Naše plány do budúcnosti sa stáčajú k sušičke

Chceme pracovať s originálnou chuťou z chemicky neošetreného ovocia starých a krajových odrôd. Preto plánujeme zakúpiť veľkokapacitnú sušičku ovocia, mrazničku a vykôstkovávač ovocia. Sušené ovocie si uchováva veľa vitamínov a niektoré druhy je dobré vysušiť iba čiastočne a zmraziť. Vykôstkovávač čerešní a sliviek usnadňuje spracovanie kôstkového ovocia na džemy. V sade máme k dispozícii miestnosť, ktorú by sme si mohli prenajať, priviesť do nej elektrinu a upraviť ju, aby vyhovovala hygienickej manipulácii s potravinami. Stačí už len zohnať peniaze. Už aj Táňa Pauhofová nás podporila. Ambasádorka značky Nespresso na Slovensku zastrešila podporu lokálneho projektu Radostná práca zameraného na udržateľné pestovanie a malovýrobu výťažkom z predaja nožíka Rybička.

Komunita

Kapacita sušičky a vykôstkovača by mala byť dostatočná na to, aby vedeli prísť aj susedia z okolitých sadov. Sušiarne bývali miestom stretnutí mladých aj starých, ktorí spoločne pomáhali s preberaním ovocia, maškrtili zápečky, rozprávali si príbehy a zážitky spievali, piekli v peci zemiaky, či iné jedlá a často pri sušiarni zostávali v dobrej nálade do nočných hodín. V súčasnosti domáce ovocie nie je takou dôležitou súčasťou obživy človeka. Ovocinárske produkty – pálenka a sušené ovocie sa kedysi zo susednej Bošáce vyvážali na pltiach a neskôr železnicou do Viedne ba aj Budapešti.

Vzdelávanie

Súčasťou našej práce sú vzdelávacie kurzy. Hostinec u Klačkov budeme využívať aj na kurzy spoznávania ovocia s odborníkmi a zvyšovanie povedomia o ovocnom poklade, ktorý tu máme. Radi by sme ich ponúkali aj online.

Rozlúčka

Ďakujeme za vašu priazeň, do budúcna nás najdete na www.radostnapraca.sk alebo na https://www.facebook.com/joyandwork