Za uplynulý rok sa toho u nás na Kopčanoch udialo naozaj veľa. Mali sme veľa akcií, pribudlo niekoľko nových pravidelných aktivít a aj náš tím sa obnovil a stabilizoval. Hodnotíme ho teda veľmi pozitívne. Nič z toho by sme však nedokázali bez vašej podpory. A tak vám za ňu ĎAKUJEME.

V priebehu roka sme vás priebežne informovali o tom, čo sa u nás odohráva. Poďme si to teraz spolu zrekapitulovať a zaspomínať… Na začiatku roka nás veľmi milo prekvapilo pozvanie na premiéru filmu Piata loď, z ktorého sa následne vyzbieral aj veľmi štedrý finančný dar. Film sa nám veľmi páčil a ešte viac nás utvrdil v tom, že práca, ktorú v Ulite robíme, má zmysel.

Vyjdime z Ulity
Chýba ešte 2 000 €

Vyjdime z Ulity

Ulita

Sídlisko Kopčany je trochu zabudnutou časťou Petržalky. Žije tu kopec detí a mladých ľudí, ktorí často nemajú kde zmysluplne tráviť voľný čas. Preto je tu už 15 rokov Komunitné centrum Kopčany, ktoré im poskytuje širokú ponuku aktivít a tiež podporu v náročných životných situáciách.


Po dvojročnej pauze sme sa opäť rozhodli zúčastniť Restaurant Day. Čo sa týka počasia, tak nám tento deň naozaj moc nevyšiel, všetkým našim zúčastneným sa však veľmi páčilo. Deti aj dospelí z Kopčian s radosťou navarili svoje špeciality a vzájomne ich ochutnali. Budúci rok do toho určite pôjdeme znova!

Uliťáci vždy boli a stále aj sú tvrďáci :) Už tradične sa zúčasťňujeme Tvrďáka a už tradične nám opäť tento rok naša super športovkyňa- štatutárka- Monika vybehala 250 eur pre najrýchlejšieho bežca za neziskovky. Sme na ňu hrdí!

Leto bolo plné zábavy pre všetky vekové kategórie. Boli sme na chate v Hornej Súči, kde sa zúčastnilo do 20 detí od 10 rokov. Predškoláci sa hravou formou pripravovali na vstup do školy až dva týždne počas prázdnin a užili si aj Rozprávkové dopoludnie. Mali sme tiež športové dni a tvorivé dni, kedy deti mohli upustiť uzdu svojej fantázii.

Už tradične sme jeseň začali septembrovou opekačkou, tento krát na Malom Draždiaku. Decká opekačky milujú :) No a potom sme mohli začať nový školský rok. Priniesol pre nás výrazné zmeny, ktoré sme plánovali celé leto. V Ulite sa za posledný rok pomerne výrazne obnovil tím, keďže veľa našich pôvodných kolegýň si išlo plniť svoje materské povinnosti :) S novým tímom prišla aj nová energia a nové nápady. Do nášho pravidelného rozvrhu sme tak pridali nové aktivity, ktoré si deti veľmi pochvaľujú. Pridali sme Klubkáč, čo je nízkoprahový klub pre školákov od 6 do 10 rokov. Každý štvrtok máme tiež Tvorivé dielničky, kde si deti skúšajú najrôznejšie kreatívne techniky. A aby toho nebolo dosť a deti mohli pre svoje rodiny pripraviť krásne vianočné darčeky, pred vianocami sme spravili aj zopár špeciálnych vianočných vydaní tvorivých dielničiek.

Ulita sa rada pridáva do takmer všetkých plánovaných akcií Dobrej Krajiny. Nevynechali sme preto ani 24-hodinovku, ktorá pre nás bola veľmi úspešná, a tak isto aj Giving Tuesday. Vďaka tomu sme, ako sme sľúbili, objednali skúšobné oblečenie našej novej značky Kopčany.

Aj vďaka týmto dvom akciám sa náš rozpočet opäť navýšil o niekoľko 100 euro. Na Dobrej Krajine sme teda zažili zatiaľ najúspešnejší a najštedrejší rok.


Celkovo teda rok 2017 hodnotíme veľmi pozitívne a sme veľmi vďační za podporu všetkým našim darcom, pomocníkom a podporovateľom. Veríme, že si to naše deti a mladí, s ktorými pracujeme, užili spolu s nami. Tešíme sa na ďalší super rok a dúfame, že bude aspoň taký akčný, ako tento uplynulý.