Tohtoročnému Restaurant day síce príliš neprialo počasie, nás to však neodradilo. Spolu s našimi šikovnými pomocníkmi sme pripravili najrôznejšie dobroty a sobotu sme si veľmi užili.

Restaurant day sme začali o 12.00, no nedočkavé deti boli pripravené pomáhať a ochutnávať už od rána :) Vďaka spolupráci s Free Food sme zachránili obrovské množstvo nepredanej zeleniny a ovocia z jedného hypermarketu a navarili z neho vegetariánsky guláš a pečenú zeleninu pre našich návštevníkov. Tiež sme mali podporu od IWC (International Women’s Club)- tí nám venovali poukážky na výrobky Rajo, ktoré sme tak isto využili.

Vyjdime z Ulity
Chýba ešte 1 677 €

Vyjdime z Ulity

Ulita

Sídlisko Kopčany je trochu zabudnutou časťou Petržalky. Žije tu kopec detí a mladých ľudí, ktorí často nemajú kde zmysluplne tráviť voľný čas. Preto je tu už 15 rokov Komunitné centrum Kopčany, ktoré im poskytuje širokú ponuku aktivít a tiež podporu v náročných životných situáciách.

Najväčšími pomocníkmi však boli samotní obyvatelia Kopčian. S niekoľkými rodičmi sme sa dohodli, že im donesieme potraviny a oni navaria svoje špeciality. Zapojili sa takto 4 rodičia- záujem bol veľký, ale bohužiaľ niektorí museli účasť zrušiť, kvôli nedostatku času v deň konania Restaurant day. No a s deťmi sme samozrejme varili tiež- piatkové popoludnie patrilo spoločnej príprave výbornej ovocnej torty priamo v našom klube.


Žiaľ, náš Restaurant day trochu narušilo nepriaznivé počasie a veľmi silný víchor, ktorému sme sa však zčasti dokázali vyhnúť vďaka tomu, že naši Kopčianski pomocníci mali nápad presunúť sa do vnútra nášho ihriska, kde bolo závetrie. Krásne sa ukázalo nadšenie z akcie a chuť zapojiť sa v momente, keď sme sa rozhodli v tom strašnom vetre premiestniť stoly a jedlo na ihrisko. Zapojili sa do toho všetci prítomní, dospelí, aj deti. Všetko bolo okamžite premiestnené a predaj sa mohol rozbehnúť v plnom prúde.

Kvôli počasiu síce neprišlo toľko ľudí, koľko sme očakávali, a teda nám dosť veľa jedla ostalo. Tí, ktorí nás však prišli pozrieť (tak ako obyvatelia Kopčian, tak aj naši rodinní príslušníci, kamaráti, bývalí kolegovia a podporovatelia) si akciu veľmi pochvaľovali. Najmä bolo vidieť nadšenie rodičov, ktorí sa zapojili pri varení- boli hrdí, že o ich výrobky bol najväčší záujem. Naozaj musíme hrdo konštatovať, že si dali veľmi záležať- vyhrali sa ako s kvalitou a chuťovou stránkou ich jedál, tak aj s estetikou.

Keďže jedným z cieľov akcie bolo aj využitie jedla, ktoré by inak skončilo vyhodené, dali sme si záležať, aby sa naozaj všetko jedlo dostalo potrebným. Po skončení akcie sme časť nepredaného jedla odniesli do nocľahárne pre ľudí bez domova, vedenej organizáciou Depaul Slovensko. Ostatné potraviny, ktoré nám ostali, sme rozdali rodinám, ktoré sa zúčastnili na príprave Restaurant day.

Celkový dojem z akcie je teda veľmi príjemný. Nedali sme sa odradiť ani nepriaznivým počasím. ĎAKUJEME všetkým zúčastneným a už sa tešíme na ďalší ročník. :)