Minulú stredu bol Medzinárodný deň vodiacich psov. Pri tejto príležitosti sme sa vydali do mesta nevidiacich na Slovensku - Levoče. A psích pomocníkov si s nami uctili aj v Rádiu Anténa Rock. Ako? :)

Sviatok venovaný úžasným psím pomocníkom bol stanovený na poslednú aprílovú stredu. Kedy, ak nie v daný deň, je dôležité o nich hovoriť s tými, ktorí ich raz budú potrebovať? Pevne veríme, že sa nám podarilo odpovedať na všetky otázky zástupcov Slovenskej knižnice pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči, Rehabilitačného strediska či žiakov i pedagógov Spojenej školy internátnej a priblížiť im viac o živote tvorov, ktoré sú pre svojich majiteľov nenahraditeľnými, štvornohými očami. Ďakujeme všetkým inštitúciám za spoluprácu a vrúcne prijatie, nášmu klientovi Miškovi a jeho vodiacemu psovi Izzimu za príjemnú spoločnosť a zdieľanie skúseností. :)

Psí pomocníci
Chýba ešte 1 081,5 €

Psí pomocníci

Výcviková škola pre vodiace a asistenčné psy

Prostredníctvom psích pomocníkov vnášame do života ľudí so zrakovým, telesným, mentálnym či sluchovým znevýhodnením samostatnosť a nezávislosť. Rovnako aj radosť, pocit istoty a priateľstvo.

Spomínali sme, že vodiacim psíkom vzdal hold aj moderátor Rádia Anténa Rock, SiFon. Prostredníctvom rubriky #hecnisa sa ocitol v koži nevidiaceho človeka a absolvoval činnosti, ktoré sú každodennou súčasťou majiteľa vodiaceho psa. Aké úlohy sme pre neho pripravili? Zvládol to? Hecol sa? A čo SiFonovi odporučil nás klient Juraj? Dozviete sa vo VIDEU, ktoré vďaka prestrihom z hecovačky na Juraja s jeho vodiacim psom krásne a citlivo ilustruje nádhernú spoluprácu dvojice vodiaci pes - nevidiaci človek.

Vďaka Vašej podpore budeme môcť poskytovať našu pomoc aj deťom či dospelým s poruchou autistického spektra, na vozíčku či s rôznymi inými odlišnosťami. Labky v tom budú mať skvelí psí pomocníci. Tí budú s láskou pomáhať všetkým týmto fantastickým ľuďom, ktorí sa rozhodli zlepšiť svoju samostatnosť.