Pozdravujeme Vás! Jar sa pomaly blíži aj na Oravu a s jej príchodom sa pripravujeme na realizáciu veľkého tohtoročného plánu.

Viaceré oravské rodiny v núdzi budú pestovať rôzne druhy zeleniny, ako je špenát, šalát, reďkovky, cvikla, kvaka, patizóny, tekvice, cukety, kuchynské bylinky a iné.

Zdravú a chutnú zeleninu budú pestovať nielen pre vlastnú potrebu, ale nadprodukciu budú môcť v rámci predaja prebytkov z dvora ponúkať aj iným osobám, prípadne reštauráciám.

Sebestačné oravské rodiny
Chýba ešte 2 235,81 €

Sebestačné oravské rodiny

Misia mladých

Deti prišli o otca, matky o manžela ako živiteľa rodiny vinou choroby alebo úrazu. Mnohé rodiny v oravskom regióne sa tak ocitli v náročnej životnej situácii a vo finančných ťažkostiach. S pomocou občianskeho združenia Misia mladých sa učia sebestačnosti. Bezplatným darovaním hospodárskych zvierat, ovocných stromčekov, semien plodovej, listovej a koreňovej zeleniny môžete pomôcť týmto rodinám v samostatnom hospodárení a zvyšovaní sebestačnosti aj vy. Súčasťou pomoci je aj vzdelávanie matiek a detí z týchto rodín v oblasti spracovania produktov zo zeleniny a ovocia, zberu, využívania a poznania byliniek.

Rodiny na začiatok získajú pareniská, semiačka, kompost, prípadne hnoj. Priebežne im bude poskytovaná odborná pomoc a poradenstvo.

K úspešnej realizácii tohto plánu môžete prispieť aj Vy - za darovaných 10 eur dostane rodina jeden druh semiačok zeleniny na pestovanie.

Ďakujeme Vám za Vašu podporu!