"Princ kde si?" astrálna komédia

Princ, kde si?
Sme pred piatou premiérou. Naše zoskupenie Stopy snov sa už stáva zrelou skupinou ľudí, s vlastným divadelným prejavom a kultúrou.

Už vieme chodiť po divadelnej scéne a užívať si to. Vieme prejavovať emócie, a keďže sa to vraj v živote nepatrí vieme si to v divadle vychutnať aj s hnevom, krikom, veľkým smútkom, či smiechom... vieme sa blázniť, vystrájať a snívať. A rozprávame. Už hlasnejšie, a dokonca v poslednom predstavení už naši herci šli do dialógu.

Cesta (k) samostatnosti
Chýba ešte 564,64 €

Cesta (k) samostatnosti

Stopy snov

Z krúžku do práce. Od starostlivosti k podpore. Od strachu k tolerancii. Vytvárame priestor pre dospelých ľudí s mentálnym znevýhodnením, aby mali rovnaké príležitosti ako ostatní - vytvoriť si domov, uplatniť sa v práci a budovať si vzťahy.

Keď sme minulý rok hľadali novú tému, priniesla Viki Janoušková Exuperyho Malého princa.
Malého princa!
Čítali sme si ho, nerozumeli sme mu a tak sme sa veľa spolu rozprávali. O samote, o hľadaní, o láske, porozumení, o živote spútanom a o živote s fantáziou...
Bolo nám jasné, že to o Malom princovi nakoniec asi ani nemusí byť. Ale v čom je nám blízky? Sme my dospelí ako tí dospelí z knižky, ktorí na obrázku vidia iba klobúk a nie veľhada čo zhltol slona?
A naši výnimoční herci sú akí? Sú oni ako malý princ.
S touto témou sa stretli po prvý raz. Skúšajú vysloviť ťažké slovo „b-a-o-b-a-b", vytvárajú si vlastné planéty a učia sa lietať, pristáť a aj havarovať....
Vždy si počas dlhého obdobia tvorenia zbierame zaujímavé vety a myšlienky, ktoré zaznejú. Odrážame sa od nich, inšpirujú a posúvajú nás:
„O čom je Malý princ?"
„ Malý princ je iba v rozprávke!"
„Poďme ho hľadať!"

A či ho nájdeme, to Vám teraz ešte neprezradím.