Sezóna sa začína! Bývate za rohom od opustenej vinice na rohu Pionierskej a Kyjevskej ulice? Alebo kúsok od Sasinkovej? A vždy ste túžili pestovať si vlastnú zeleninu, či mať zelený kút Bratislavy pod oknami?

Mobilná záhrada Sasinkova 21

Hľadáme záhradkárov aj na záhradu na Sasinkovej 21 aj na Pioniersku ulicu. Očakávame záujem, ktorý prevýši kapacity záhrady, preto prosím nebuďte sklamaní, ak sa k záhradkárčeniu tento rok nedostanete. Snažíme sa zakladať záhrady a časom veríme, že bude priestor pre každého. Na Sasinkovej majú najväčšiu šancu obyvatelia blízkej štvrte - ulíc Sasinkova, Moskovská, Lužická, Justičná, Budovateľská a 500 bytov, Šoltésovej a Záhradnícka. V prvom rade je dôležitý záujem minuloročných záhradkárov. Každý záhradkár z minulej sezony na Sasinkovej má v prípade záujmu prednostné právo na box (s výnimkou veľmi výnimočných prípadov).

Mobilné záhrady
Chýba ešte 3 300 €

Mobilné záhrady

Vnútroblok

Premieňame nevyužívané priestory v Bratislave na dočasné susedské záhrady. Prvá záhrada vznikla na Sasinkovej. Druhá vzniká na PIonierskej. Pomôžte nám založiť ďalšiu.

Tie boxy, ktoré minuloroční záhradkári opúšťajú, budeme priraďovať uchádzačom o boxy. Kritérium je len jedno – ako ďaleko od záhrady bývajú. Nezaujíma nás miesto trvalého bydliska v občianskom preukaze, ale adresa, na ktorej trácia väčšinu času, ráno sa zobúdzajú a večer chodia spať. Domov.

Pre registráciu vášho záujmu na Sasinkovej prosím choďte TU.

Vinica a mobilná záhrada Pionierska

Ak máte záujem o záhradkárčenie či vinárčenie na Pionierskej, vyplňte nám prosím tento formulár.

A zároveň prosím prídite na stretnutie v stredu 18. marca o 17:30 do knižnice na Pionierskej 12. Povieme niečo o vinici a o Mobilných záhradách a poradíme sa s vami o tom, ako si predstavujete obnovu vinice a založenie mobilnej záhrady ako aj celkové využitie tohto verejného priestoru vo vašom susedstve. Tu je FB event.

A hneď na to, v sobotu 21. marce, prídite na vinicu.
Od 10:00 ráno tam budeme spoločne s vinárom, Michalom Bažalíkom, ktorý nám porozpráva viac o spôsobich obnovy vinohradov.


Zároveň toto je skvelý moment stať sa darcom Mobilných záhrad tu, na Dobrej krajine. Každému, kto nám daruje aspoň 10€ a pošle nám potom svoju poštovú adresu na info(zavináč)vnutroblok.sk, od nás dostane ako poďakovanie tašku, ktorú môžu nosiť jedine Priatelia Mobilných záhrad.Môžete si vybrať, či chcete úzku tašku (bez dna), alebo širokú (na nákupy zeleniny na trhu). Ďakujeme!

Podporiť nás môžete tu: https://www.dobrakrajina.sk/sk/projekt/mobilne-zah...Za krásnu titulnú foto Ďakujeme Zuzke Gavulovej a podujatiu Naše Mesto Nadácie Pontis.