Tohtoročný Dobrý Tvrďák získava tri NAJ. Najvyššia doteraz darovaná suma a najviac bežcov za neziskovky. Čo je však NAJdôležitejšie, aj tento rok sme spoznali skvelých ľudí s veľkým srdcom, ochotných prekonať samých seba, aby pomohli. ĎAKUJEME vám, všetci Dobrí Tvrďáci, dobrovoľníci, aj organizátori preteku.

Zdolali všetky prekážky, pomáhali si navzájom a boli pre nás inspiráciou, že treba vytrvať a veriť si! Pretože stále sa nájde niekto, kto podá ruku, pomôže vyskočiť, či poradí, ako na to.

Dobrí Tvrďáci, odvážne ženy aj muži, ktorí sa postavili v Košiciach a v Bratislave na štart, aby pomohli meniť život okolo nás k lepšiemu.

Dobrá krajina
Chýba ešte 17 000 €

Dobrá krajina

Nadácia Pontis

Dobrá krajina je darcovská platforma, na ktorej nájdete vyše 50 skvelých overených projektov a tisíce ochotných ľudí podporiť pozitívnu zmenu okolo nás. Aj vy môžete niečo zmeniť. Vyberte si projekt a tvorte s nami lepšiu, vzdelanejšiu, vnímavejšiu a transparentnejšiu krajinu.

Spolu so svojimi priateľmi darovali vyše 2000 eur a dvaja z nich vyhrali aj špeciálnu cenu od NaturaMed Pharmaceuticals – 2 x 250 eur za najrýchlejšiu bežkyňu a bežca neziskovky. Gratulujeme víťazom – Monike Juríkovej a Michalovi Miklošíkovi! A ďakujeme za každé jedno euro, ktoré ste nám s dôverou dali.

Fotky si môžete pozrieť tu: Bratislava a Košice

Ako budú tieto peniažky použité?

  • Ak ste videli film PIATA LOD, tak viete, prečo je každý dar pre Ulitu veľmi dôležitý. V petržalských Kopčanoch sa na ulici hrávajú deti, ktorým doma často chýba pohladenie, vypočutie. Vďaka vám sociálni pracovníci z Ulity deťom pripravia program aj počas letných prázdnin. Sledujte ich tu.
  • Vďaka Aj Ty v IT sme sa dozvedeli, koľko predsudkov a dezinformácií majú dievčatá o matematike a technológiách. Aj vaše dary im pomôžu tieto mýty búrať. Veľa zaujímavostí nájdete pri ich projekte. P.S.: Ak by ste sa náhodou stali ich pravidelnými podporovateľmi, Nadácia ESET váš dar zdvojnásobí :))
  • Tento rok sme po prvýkrát využili Tvrďáka aj pre Nadáciu Pontis. V máji sme udelili prvé 3 ocenenia Generácia 3.0. Aké to bolo si môžete pozrieť v tomto videu: https://youtu.be/JtoDJNbuycE Každý dar, ktorý ste nám poslali použijeme na vytvorenie on-line mapy a zmapovanie finalistov - inovátorov vo vzdelávaní. Aby sme sprístupnili ich know-how pedagógom, expertom aj rodičom. Viac tu.

Ste super. Vďaka vám sme aj my dostali silu popasovať sa s prekážkami, ktoré stoja v ceste slabším.