Ako? Prostredníctvom relaxačno - pohybovým, kognitívnym tréningom. Tréning viedla naša dobrovoľníčka Dss-MOST, n.o. pani Monika Kucharová

Ako? Prostredníctvom relaxačno - pohybovým, kognitívnym tréningom.

Tréning viedla naša dobrovoľníčka Dss-MOST, n.o., pani Monika Kucharová:

„ Na začiatok tréningu sme koncentračným cvičením upokojili myseľ, pravidelným dýchaním sa klienti zrelaxovali a pripravili tak svoje zmysly na samotný pohybový tréning.

Samostatnosť, nie samota
Chýba ešte 1 332,75 €

Samostatnosť, nie samota

Dss-MOST, n.o.

Ľudia s duševnou poruchou žijú medzi nami a ich počet narastá. Pre niekoho každodennosť, pre iného výzva - nadviazať medziľudský kontakt, cestovať MHD či zmysluplne tráviť voľný čas. Pomôžme ľuďom s duševnými poruchami viesť samostatnejší každodenný život.

Pomocou rehabilitačných pomôcok sme stimulovali zmysly a aktivovali ich do pohybu.

Napr. senzorické hodvábne šatky slúžia na tréning hmatu. Klienti sa pokúsia skryť šatky do dlane a udržať tak v pästi.
Automasáž loptičkami je veľmi príjemná a zároveň pôsobí ako aktivácia nervových zakončení umiestnených na tele.

Stabilizáciu sme trénovali pomocou balančných pomôcok "Sissel spiky dome".

Vnímanie pohybu vlastného tela, rovnováhu a koncentráciu sme podporili chôdzou po balančných ježkoch.

Pomôcky zároveň ponúkajú príjemnú masáž chodidiel a zároveň zábavný ale cielený pohybový tréning."


Náš projekt "Znovuobjavenie radosti z pohybu a duševnej pohody" sa nám darí aj napriek sťaženým podmienkam priebežne realizovať a to hlavne vďaka ČSOB nadácii, ktorá nám vyšla v ústrety. Zámerom projektu je prostredníctvom dlhodobého používania športových a

rehabilitačno-relaxačných pomôcok počas denného programu rehabilitačného strediska zlepšiť celkový zdravotný stav našich 35tich klientov s duševným ochorením. Hor sa do toho :-). Ďakujeme ČSOB Nadácii, menovite pani Bei Kolodziejskej.
Niečo o autorke, dobrovoľníčke p. Kucharovej: „K tréningom pamäti som sa prvýkrát dostala ešte počas štúdia na vysokej škole v druhom ročníku na Bc. stupni. V rámci psychologickej praxe som sa v centre Memory zúčastnila nejedného tréningu pre klientov s Alzheimerovou demenciou. Tam som tiež absolvovala certifikovaný kurz trénera pamäti. Popri štúdiu psychológie a starostlivosti o rodinu sa ďalej snažím získať čo najviac skúsenosti v tejto oblasti. Zúčastnila som sa viacerých tréningov pre seniorov. Pripravovala som tréning aj pre mamičky na materskej dovolenke s deťmi. V neposlednom rade si overujem rôzne cvičenia aj doma na svojich najbližších. Rada by som sa v budúcnosti venovala rôznym cieľovým skupinám ako sú seniori, ale aj terajšia práca s ľuďmi so zdravotným znevýhodním a duševnými poruchami ma veľmi oslovila. Klienti v Moste radi spolupracujú, sami prinášajú nové nápady na ďalšie cviky. Veľmi rýchlo si zvykli na stredajšie popoludnia so mnou, čo ma veľmi teší.

Táto práca aj mňa aj klientov veľmi obohacuje, prináša so sebou pozitívne výsledky v podobe napredovania v oblasti pamäťových schopností, zvyšovania koncentrácie a trpezlivosti pri tréningu, čo vedia prenášať aj do ich života. Rôzne pamäťové metódy vedia využiť pri denných činnostiach. Pozitívne ohlasy od klientov na moje tréningy ma motivujú a inšpirujú k ďalšej spolupráci."


Ak chcete vedieť čo je nového u nás v MOSTe sledujte FB Dss-MOST

Ďakujeme všetkým našim darcom, ktorí nás podporujú, bez vás by to nešlo ♥♥♥

  • VAŠICH 10€ = nám pokryje 2 hodinovú prácu nášho psychológa pre 9 -tich klientov, samostatnosť, nie samota tu: Darujme.sk MOSTu

Autorka: Monika Kucharová, Zuzana Zatloukalová
Admin & foto: Zuzana Zatloukalová