Máte radi zeleninu a krásnu oravskú prírodu? Pozývame Vás stráviť pár pekných dní na Orave (poradíme Vám dobré ubytovanie), navštíviť naše rodiny a kúpiť si od nich čerstvú zeleninu, prípadne ochutnať domáce korbáčiky.

Hanka, osamelá matka s troma deťmi a ťažko postihnutou dcérou, pestuje cukety, tekvice, paradajky, kaleráb, špenát, šalát a petržlenovú vňať.

Sebestačné oravské rodiny
Chýba ešte 2 186,63 €

Sebestačné oravské rodiny

Misia mladých

Deti prišli o otca, matky o manžela ako živiteľa rodiny vinou choroby alebo úrazu. Mnohé rodiny v oravskom regióne sa tak ocitli v náročnej životnej situácii a vo finančných ťažkostiach. S pomocou občianskeho združenia Misia mladých sa učia sebestačnosti. Bezplatným darovaním hospodárskych zvierat, ovocných stromčekov, semien plodovej, listovej a koreňovej zeleniny môžete pomôcť týmto rodinám v samostatnom hospodárení a zvyšovaní sebestačnosti aj vy. Súčasťou pomoci je aj vzdelávanie matiek a detí z týchto rodín v oblasti spracovania produktov zo zeleniny a ovocia, zberu, využívania a poznania byliniek.

Darinka a Peťo, manželia 8 detí s dvoma ťažko zdravotne postihnutými dcérami, pestujú špenát, šalát, reďkovky, rukolu, zemiaky a pohostia Vás aj vlastnými vajíčkami, kozím mliečkom alebo výborným hovädzím mäskom.

Gitka, vdova so 7 deťmi, Vás rada pohostí výbornou polievkou z kvaky a cesnaku, ktoré pestuje na svojom políčku.

Annka, 77-ročná stará mama, ktorá sa sama stará o svojich troch vnukov, pestuje chutné tekvice, kapustu a cviklu.

Monika, osamelá matka dvoch detí, ktorá býva na lazoch ďaleko od civilizácie, pestuje špenát, mrkvu a kapustu. Rada Vás ponúkne domácimi korbáčikmi, kozím mliečkom a výborným domácim tvarohom.

Tešíme sa na Vás. Bližšie informácie dostanete na info@misiamladych.sk

V júni sme zažili:

Na konci júna sa stretli všetky rodiny v Námestove. Mamy sa vzdelávali na bylinkovej záhradke p. Bedrichovej v Štefanove nad Oravou. Deti varili jedlá zo strukovín - hŕstkovú polievku, karbonátky a fazuľový koláč. Strukoviny vnímame ako zdravú a hodnotnú alternatívu mäsa a chceme tým poukázať na možnosti ich využitia.

Rodinám sme darovali aj vďaka vašej pomoci cukor a bazu, aby si mohli pripraviť zdravý bazový sirup na celú zimu. Bazu sme zbierali aj spolu s deťmi zo Zariadenia núdzového bývania.

Plány na leto:
  • Tábor pre deti z rodín v náročných životných situáciách, 24.-29. júla 2017 (v spolupráci s Námestovským anjelom)
  • Fazuľový festival, Trojičné námestie Tvrdošín, 6. augusta 2017, 14:00-18:00 hod.
  • Pestovanie, polievanie a zber zeleniny v spolupráci s rodinami - celé leto :-)
  • Pomoc priamo v rodinách, právne a sociálne poradenstvo - 24h denne :-)

Ďakujeme Vám za Vašu pomoc a príspevky, vďaka ktorým môžu byť oravské rodiny v náročných životných situáciách viac sebestačné.