Lacko Mocik:" Čo je vlastne pre mňa kreslenie? Trochu je to práca, trochu ničnerobenie. Spôsob ako si zhmotniť svoj únikový svet. Časť odrazu toho neviditeľného boja. Časť odpovede na otázku: Kto je to vlastne " ja"? Možno za to môže diagnóza depresia."

Milí priatelia, darcovia,

srdečne Vás pozývame na nádhernú výstavu umeleckých obrazov nášho klienta Lacka Mocika v priestoroch Ateliér pri Schaubmarovom mlyne, Galéria insitného umenia - Schaubmarov mlyn, v Pezinku-Cajle.

Samostatnosť, nie samota
Chýba ešte 1 363,83 €

Samostatnosť, nie samota

Dss-MOST, n.o.

Ľudia s duševnou poruchou žijú medzi nami a ich počet narastá. Pre niekoho každodennosť, pre iného výzva - nadviazať medziľudský kontakt, cestovať MHD či zmysluplne tráviť voľný čas. Pomôžme ľuďom s duševnými poruchami viesť samostatnejší každodenný život.

Jeho tvorba osloví každého z nás. Dúfame, že Vás táto pozvánka osloví, ďakujeme za podporu nášho klienta.

Slovami Lacka Mocika : "Čo je vlastne pre mňa kreslenie? Trochu je to práca, trochu ničnerobenie. Spôsob ako si zhmotniť svoj únikový svet. Časť odrazu toho neviditeľného boja. Časť odpovede na otázku: Kto je to vlastne " ja"? Možno za to môže diagnóza depresia. Neškatuľkujete ma prosím, viete klaustrofóbia. Vzalo mi to veľa, ale aj tak len prázdny čas. Prestávky v škole, hodiny, prestávky, znova a zas. Ako to začalo, už si nepamätá nik. Každopádne už dávno je z toho zvyk."

Galéria insitného umenia - Schaubmarov mlyn

Galéria insitného umenia sídli od roku 1997 v zrekonštruovanom objekte Schaubmarovho mlyna v Pezinku-Cajle.

Otváracie hodiny

Pondelok - Utorok - Streda zatvorené
Štvrtok – Piatok od 9.00 do 16.00 hod.
Sobota – Nedeľa od 10.00 do 18.00 hod.

Správkyňa: Iveta Žáková
Tel.: 00-421-33-64 04 035
E-mail: pezinok@sng.sk

S vďakou,

Vaši MOSŤáci

a Zuzana Zatloukalová