Ďakujeme, že ste prišli ochutnať výbornú kapustnicu a prispeli na Mesiac bez domova sumou 493,65 eur. #domadobre večeru môžete zorganizovať stále aj vy. ĎAKUJEME!

Piatková kapustnica na vianočných trhoch Pod pyramídou mala veľký úspech. Ďakujeme, že ste si na nej prišli pochutnať a v rámci tejto #domadobre večere ste darovali na Mesiac bez domova 493,65 eur.

Pán Žídek ju varil od 11.00 hod. a ako sám priznal, toľko kapustnice naraz ešte v živote neuvaril. Ani jedna porcia však nevyšla nazmar. Čo sa nestihlo zjesť, pomohlo dvojnásobne. V nízkoprahovej nocľahárni sv. Vincenta de Paul a pri streetworku, ktorý pravidelne vykonáva OZ Vagus v uliciach Bratislavy.

Ľudia bez domova

Ľudia bez domova

Každý má právo dôstojne žiť a nikto nemá byť odsúvaný na okraj spoločnosti. Každý, kto stratí domov, by mal mať prístup k službám, ktoré mu pomôžu postaviť sa opäť na vlastné nohy.

Vyzbierali sme
0
zatiaľ na
0 projektov

Jaroslavovi Žídekovi ďakujeme za všetko úsilie a prácu, ktorú vynaložil pri príprave tejto #domadobre večere a vám všetkým za každé euro, ktoré ste darovaním premenili na pomoc ľuďom bez domova v Bratislave. Ďakujeme aj pánovi Tomášovi Janovicovi za čítanie z knižky Zatúlaný gombík a chalanom z Pary, ktorí odohrali vynikajúci koncert v prospech Mesiaca bez domova aj preto, aby pomohlo čím viac ľudí.

Každý váš dar použijeme na:

  • nízkoprahovú nocľaháreň (Depaul Slovensko)
  • denné integračné centrum DOMEC (Vagus)
  • predajcov časopisu NOTA BENE (Proti prúdu)
  • divadelné predstavenia s hercami bez domova (Divadlo bez domova)

No a kapustnica by nebola, ak by spoločnosť METRO bezplatne nevenovala suroviny a samoobslužná reštaurácia Eurest na Žilinskej ulici v BA neumožnila variť v ich priestoroch. Ďakujeme!

Chcete zorganizovať vlastnú charitatívnu #domadobre večeru aj vy? Tu nájdete viac info