Ako vznikla čokoláda, a ako nás vidí včela? Včelí kRaj už tretí rok približuje fascinujúci život včiel a opeľovačov malým aj veľkým. Či už na vzdelávacej včelnici, alebo u vás na škole, vždy je to zážitok.

Vzdelávame hrou

Je lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť. To platí aj pri téme včiel a náš program je zameraný na zážitkové vzdelávanie. O včelách sa rozprávame nad otvorením úľom, o vosku pri výrobe sviečok, o mede jeho ochutnávaním...

Niekedy je to aj o prekonávaní strachu

Rýchlo sme zistili, že náš projekt už nie je len o vzdelávaní, ale aj o prekonávaní strachu z neznámeho. Žiaci, ale aj dospelí majú málokedy kontakt so včelami. Neistotu vidíme v očiach, ktorá sa ale rýchlo rozpadne po oblečení si včelárskych kombinéz. Tie prinášajú až kozmonautické nadšenie :) Aj vďaka ním a pokojným včielkam vytvárame nové priateľstvá medzi ľuďmi a včelami.

Včelia kRAJina
Chýba ešte 2 614,6 €

Včelia kRAJina

kRaj

Vo Včelom kRaji vieme o včelách VČELYčo a s veľkou radosťou sa o naše vedomosti delíme s ostatnými. Pomôžte aj vy s budovaním prvej vzdelávacej včelnice a environmentálneho centra venovaného opeľovačom.

Keď nemôžu školy k nám, môžu včely do školy

Ak je náročné pre školu prísť k nám do Kokavy nad Rimavicou, vycestujeme mi na školu.

Priatelia včiel

Doteraz sa nám podarilo spraviť program pre skoro 3000 ľudí. Pomôžte nám aj ďalej vytvárať priateľstvá medzi včelami a ľuďmi. Ďakujeme.