Všetkým mojim vzácnym priateľom z Pochodu Vrba Wetzler Memorial 2017

Chcela by som poďakovať všetkým, ktorí sa v posledných štyroch rokoch pripojili k pochodu Vrba-Wetzler Memorial, hlavne tým, ktorí vynaložili množstvo práce a času, aby sa tento projekt úspešne zrodil. Ďakujem ICEJ, Fedorovi Gálovi, Mojmírovi Kallusovi, Petrovi Švecovi, Robertovi Schmidtovi a mnohým ďalším.

Rudiho dcéra Zuza Vrbová prišla s viziou vytvoriť akciu, ktorá by uctila hrdinský čin jej otca. Tento pochod dokonale vyjadruje Zuzaninho ducha. Raz mi hovorila, že zmyslom života je pre ňu nachádzať sunáležitosť s ľuďmi, ktorí zaujímajú v jej srdci výnimočné miesto. V jej krátkom živote, ktorý trval iba 59 rokov, podarilo tohto cieľa dosiahnúť. Je úžasné, že som cítila jej ducha, keď sme spoločne kráčali poľskými horami a údoliami, rozprávali sa a premýšľali o úteku Rudiho a Freddyho, ktorí svojím neuveriteľne hrdinským činom zanechali nezmazateľnú stopu v dejinách.

Pochod po stopách hrdinov
Chýba ešte 6 960,52 €

Pochod po stopách hrdinov

Medzinárodné kresťanské veľvyslanectvo Jeruzalem (ICEJ Slovensko)

Pripojte sa k tradícii memoriálu Vrba Wetzler. Podporte lektorov holokaustu na školách, vybudovanie orientačnej cesty po trase ich úteku, alebo účasť pedagógov na pochode Vrba Wetzler Memorial.

Prajem Memoriálu, aby pokračoval po mnoho rokov a inšpiroval mnohých ďalších k tomu, aby premýšľali, čo znamená pre ľudstvo slovo „sloboda".

Robin Vrba, august 2017