Do konca tohto týždňa, presnejšie do piatku 19.00-tej hodiny nám môžete pomôcť získať 1000 dolárov a pritom nám nemusíte prispieť ani jeden dolár či euro. Pomôcť nám nikdy nebolo ľahšie!

Okrem toho, že naše združenie o.z. kRaj je svojim projektom Včelia kRajina zapojené do projektu Dobrá krajina, zapojili sme sa aj do projektu GlobalGiving. GlobalGiving je celosvetová platforma, ktorá spája charitatívne organizácie a združenia so svojimi darcami, ktorí môžu finančne pomôcť k fungovaniu rôznych organizácií a realizácii ich prospešných projektov po celom svete. GlobalGiving funguje už od roku 2002 a za toto obdobie pomohli až 14 000 projektom k realizácíií. Zapojené sú organizácie až zo 165 krajín sveta a jednou z nich sme aj my. Samozrejme vo veľkej svetovej konkurencií skvelých a užitočných projektov, ktoré riešia problémy životného prostredia, vzdelávania, zdravotníctva aj humanitárnej pomoci získavať svojich darcov vôbec nie je jednoduché. Teraz sa nám však naskytla jedinečné príležitosť ako sa pomerne ľahko zviditeľniť či dokonca získať 1000 dolárov na našu činnosť. Našu fotografiu vybrali do semifinálne fotografickej súťaže, kde výherca prvého miesta získa až 1000 dolárov - na túto výhru si úprimne netrúfame, no úplne by nám stačilo a veľmi by sme sa potešili keby sme sa stavili výhercami v kategórií Vzdelávanie. Táto výhra by nás zadarmo zviditeľnila na jeden celý deň na portáli Globalgiving, čo veríme, že by prinieslo pozornosť našej činnosti. Snažíme sa totiž popularizovať význam včiel aj iných opeľovačov ako aj samotného včelárenia a veríme, že to má celospoločenský dopad. Totiž každoročné znižovanie počtu včelích kolónií je celosvetový problém, ktorý ľudstvu ako takému môže v budúcnosti spôsobiť vážne problémy. Preto našim cieľom je upozorňovať na tento problém ako aj ukazovať jednoduché riešenia pomoci včelám formou zážitkového vzdelávania, ktoré od roku 2013 realizujeme na našej vzdelávacej včelnici v Liešnici, Kokave nad Rimavicou. Snažíme sa vybudovať aj kryté priestory, kde by sme náš zážitkový program pre školy aj verejnosť mohli realizovať celoročne. Okrem toho poskytujeme aj kurzy včelárenia, kde sa snažíme vzdelávať budúcich včelárov. Náš včelín bude vyzerať podobne ako na tomto nákrese a začneme ho stavať koncom augusta.


Takže ak sa vám náš včelín pozdáva, pomôžte nám ho postaviť napríklad aj pridaním vášho hlasu za našu fotografiu, ktorá možno nepatrí medzi naše najlepšie, no skvele vystihuje atmosféru zo zážitkového vzdelávania, ktoré robíme: https://www.globalgiving.org/poll/vote/?pollOptionId=1037

Včelia kRAJina
Chýba ešte 2 614,6 €

Včelia kRAJina

kRaj

Vo Včelom kRaji vieme o včelách VČELYčo a s veľkou radosťou sa o naše vedomosti delíme s ostatnými. Pomôžte aj vy s budovaním prvej vzdelávacej včelnice a environmentálneho centra venovaného opeľovačom.

Toto je tá fotografia, ktorá má pre nás veľkú citovú a čoskoro možno aj finančnú hodnotu. Môžete za ňu hlasovať na priloženom odkaze, stačí zadať vašu emailovú adresu, stlačiť oranžové tlačidlo "vote"(hlasovať), kde vám v zápätí príde potvrdzujúca správa na email s odkazom, alebo oranžovým tlačidlom "Confirm my vote" na ktorý keď "kliknete" zaregistruje váš hlas. A je to. Pomôcť nám naozaj nebolo nikdy jednoduchšie!


P.S.: Ak sa bojíte, že vás GlobalGiving neskôr zahltí nevyžiadanou poštou, odber správ sa dá kedykoľvek jednoducho zrušiť;)